Młody pomocnik opuścił Górnika Zabrze. Zagra w drugiej lidze

motorlublin.eu

Garbarnia Kraków nadal kompletuje kadrę zespołu na sezon 2022/2023. Szeregi drugoligowca zasilił Adrian Dziedzic, który ostatnio występował w Górniku Zabrze. 

Adrian Dziedzic najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w drugoligowej Garbarni Kraków. 19-letni zawodnik nie mógł liczyć na regularną grę w pierwszym zespole Górnika Zabrze. Był za to ważnym ogniwem zespołu trzecioligowych rezerw.

– Bardzo się cieszę z tego transferu,  ponieważ wracam do swojego rodzinnego miasta. Kilka razy byłem na meczach Garbarni i spodobała mi się atmosfera, jaka tutaj panuje. Ponadto odpowiada mi styl gry, który preferuje drużyna, co też miało wpływ na podjęcie decyzji o wypożyczeniu. Przede wszystkim chciałbym się tutaj rozwijać  i tym samym pomóc drużynie w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w tabeli na koniec sezonu – stwierdził piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dla młodego pomocnika wypożyczenie do Garbarni to powrót do rodzinnego Krakowa po kilku latach przerwy. Piłkarz jest bowiem wychowankiem Akademii Piłkarskiej 21. Następnie występował w grupach młodzieżowych Podgórza Kraków i Garbarni Kraków. Przed sezonem 2019/2020 przeniósł się do Zabrza. W Górniku nie otrzymał na razie prawdziwej szansy zaprezentowania swoich umiejętności na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.