Mistrzostwa Świata U-17: Podsumowanie fazy grupowej

Za nami faza grupowa Mistrzostw Świata U-17 2017. Było kilka niespodzianek, kilka pogromów, a także kilka wyrównanych meczy. Zapraszam do lekturyGrupa A:
Już przed startem MŚ U-17 2017 spodziewano się, że faworytem tej grupy będą Amerykanie i Kolumbijczycy. O 3. miejsce mieli walczyć gospodarze, Indianie i Ghańczycy.  W pierwszym meczu Kolumbia niespodziewanie przegrała z Ghaną 0:1, natomiast USA pewnie pokonała Indie 3:0. Druga kolejka to zwycięstwo Amerykanów nad Ghaną 1:0 i wygrana Kolumbii nad Indiami 2:1. W ostatniej kolejce, która miała zadecydować o układzie miejsc w tabeli, Kolumbia pewnie pokonała USA 3:1, a Ghana rozbiła Indie 4:0. Pierwsze miejsce zajęli Ghańczycy. Drugie Kolumbijczycy, a Amerykanie awansowali z trzeciego miejsca.

Grupa B:

Tutaj faworytami byli Turcja i Paragwaj. Mali i Nowa Zelandia mieli stoczyć walkę o 3. miejsce. W pierwszym meczu drużyna z Ameryki Południowej pokonała po zaciętym meczu Mali 3:2. Turcja natomiast tylko zremisowała z Nową Zelandią 1:1.

Druga seria spotkań to, zwycięstwo Paragwaju nad drużyną z Oceanii 4:2 i  sensacyjna porażka Turcji z Mali 0:3.  W ostatniej kolejce tej oto grupy, Turcja po raz kolejny zagrała fatalnie i przegrała z Paragwajem 1:3, a Mali pokonało Nową Zelandię 3:1.  Pierwsze miejsce należało dla Paragwaju. Drugie dosyć niespodziewanie dla Mali. Trzecie, które jednak nie dało awansu z powodu gorszych wyników od drużyn z innych grup, dla Nowej Zelandii, a czwarte dla fatalnie grającej Turcji.

Grupa C

W tej grupie prawdziwy popisy gry i skuteczności dał Iran. Trzy zwycięstwa, dziesięć zdobytych bramek i tylko jedna stracona. Pokonali, odpowiednio Kostarykę 3:0, Niemców 4:0 i Gwineę 3:1. Pierwsze miejsce dla Iranu. Drugie miejsce zajęli Niemcy, którzy poza porażką z liderem grupy, pokonali Kostarykę 2:1 i Gwineę 3:1. Trzecie miejsce zajęła Gwinea, która zremisowała z Kostaryką 2:2 i obie drużyny pojechały do domu.

Grupa D

Zmagania w tej grupie zdominowali Brazylijczycy, którzy pokonali Hiszpanię 2:1, Koreę Północną 2:0 i Niger takim samym wynikiem. Drugie miejsce należało dla Hiszpanów, którzy poza porażką z Brazylią, ograli Niger 4:0 i Koreańczyków z Północy 2:0. Trzecią pozycję zajął Niger, który po porażkach z Brazylią i Hiszpanią pokonał Koreę 1:0. To zwycięstwo wystarczyło by awansować do kolejnej rundy. Korea jedzie do domu.

Grupa E

Tutaj zdecydowanym faworytem byli Francuzi i nie zawiedli. Rozgromili Nową Kaledonię 7:1, pokonali minimalnie Japonię 2:1 i wysoko Honduras 5:1. Drugie miejsce zajęli Azjaci, którzy poza porażką z Francją, wygrali z Hondurasem 5:1 i zremisowali z Nową Kaledonią 1:1. W meczu najsłabszych drużyn Honduras pokonał Nową Kaledonię 5:0 i to wystarczyło by awansować z trzeciego miejsca. Nowa Kaledonia odpada w fatalnym stylu.

Grupa F

Zdecydowana dominacja Anglików w tej grupie. Synowie Albionu pokonali Chile 4:0, 3:2 Meksyk i 4:0 Irak. Drugie miejsce dosyć niespodziewanie, zajął właśnie Irak. Drużyna z Azji, oprócz porażki z Anglikami, zremisowała z Meksykiem 1:1 i pokonała Chile 3:0. W meczu o 3. miejsce tej grupy, Chile zremisowało z Meksykiem 0:0. Ten remis dał awans Meksykowi, a Chile jedzie do domu.

W 1/8 finału Kolumbia zagra z Niemcami, Brazylia z Hondurasem, Paragwaj z USA, Anglia z Japonią, Mali z Irakiem, Ghana z Nigerem, a ostatnie dwie pary tworzą Francja z Hiszpanią i Iran z Meksykiem.

 


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.