Mistrzostwa świata 2022: Kostaryka pokonała Japonię, Keysther Fuller bohaterem drużyny

fifa.com

Reprezentacja Kostaryki w najlepszy sposób podniosła się po blamażu z Hiszpanią i niespodziewanie ograła  Japonię (1:0).

Japonia chciała potwierdzić, że zwycięstwo z Niemcami (2:1) nie było przypadkowe. Niebiescy Samurajowie rewelacyjnie spisali się przed czterema dniami, a dziś mogli zagwarantować awans do 1/8 finału MŚ 2022. Byłby to czwarty raz w ostatnich siedmiu mistrzostwach świata, w którym drużyna azjatycka awansowała do rundy pucharowej. Kapitan Maya Yoshida spodziewa się, że Kostaryka, która w pierwszym meczu przegrała z Hiszpanią (0:7) pójdzie na całość.

Pierwsza połowy upłynęła choćby bez jednego celnego strzału, co tylko jasno pokazywało, że żadna z drużyn nie chciała tego dnia bardziej się otworzyć. Po zmianie stron zdecydowanie aktywniejsi byli Japończycy, którzy pokusili się o dwa strzały w kierunku Keylora Navasa, ale nie zrobiło to większego wrażenia. Brak jakości ze strony Kostaryki był wyraźny. W 81. minucie Keysther Fuller popisał się doskonałym strzałem i wyprowadził La Tricolor na sensacyjne prowadzenie. Piłkarze Luisa Suareza w czwartek zagrają z Niemcami, zaś Japończycy muszą szukać kolejnego zwycięstwa z Hiszpanią.