Milan zainteresowany usługami Kurzawy

Layvin Kurzawa

Zdjęcie: bleacherreport.com/

27-letni defensor Paris Saint-Germain, Layvin Kurzawa wzbudził zainteresowanie włodarzy włoskiego Milanu. Aktualny kontrakt Francuza wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

W tegorocznej kampanii szkoleniowiec PSG, Thomas Tuchel coraz częściej decyduje się na zmiany w obsadzie pozycji lewego obrońcy. Dotychczas Kurzawa wystąpił w zaledwie 8 ligowych spotkaniach, a większość pojedynków na arenie europejskiej oglądał z wysokości ławki rezerwowych. Wszystko wskazuje zatem na to, że wraz z wypełnieniem kontraktu Layvin opuści Parc des Princes.

Zgodnie z doniesieniami francuskiego dziennika “L’Equipe” w obliczu wolnej agentury 27-latka Paris Saint-Germain skłonne jest sprzedać Kurzawę jeszcze tej zimy. Wstępne kroki w kierunku zakontraktowania zawodnika wykonał AC Milan. Włodarze mistrza Francji mają rzekomo domagać się kwoty w wysokości 7 milionów €.

Inne doniesienia z Francji informują, jakoby Kurzawa miał za sobą rozmowy z czołowymi klubami Premier League, które mogą skorzystać na wygasającym kontrakcie defensora.

Layvin trafił do Parku Książąt w sierpniu 2015 roku. Od tamtej pory wystąpił w 108 oficjalnych spotkaniach, zdobywając łącznie 12 bramek, a także notując 19 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *