W Lubinie w meczu 5. kolejki Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą drużyny zajmujące ex aequo 11. miejsce w tabeli. Miejscowe KGHM Zagłębie pokonało 2:1 mistrza Polski – Lecha Poznań.

Początek meczu należał do gospodarzy. Lubinianie ruszyli do ataku, czego dowodem była szansa Papadopulosa, po strzale którego piłka minęła słupek o kilka centymetrów. W 7. minucie gola na wagę prowadzenia w meczu zdobył Janus, który wykorzystał znakomite dogranie w pole karne włączającego się do akcji lewą stroną Cotry. Po straconej bramce do riposty przystąpił Kolejorz. Swoje szanse mieli dwaj Węgrzy – Holman i Kadar. Jednakże ich strzały nie były na tyle groźne, by Forenc musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Gdy wszyscy Lechici myśleli już o przerwie i zejściu do szatni, gości pognębił Piątek. Rakowski uderzył z dystansu, lecz jego strzał zablokował Kamiński, który tym samym zmylił Buricia. Piłka spadła pod nogi Piątka, a ten nie miał innego wyboru, jak tylko skierować ją do pustej bramki.

W 65. minucie Lech mógł zacząć odrabiać straty. Linetty świetnie przyjął piłkę i uderzył sprzed pola karnego. Kapitalną interwencją popisał się Forenc i z odrabiania były nici. W ostatniej akcji meczu Kolejorz zdołał jeszcze strzelić gola honorowego. Piłka po rykoszecie przy strzale Trałki trafiła wprost na głowę Robaka, a ten wpakował piłkę do bramki Miedziowych. Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Lech przeważał, dłużej był przy piłce, ale nie potrafił odrobić strat poniesionych w pierwszej części gry.

Kolejne ligowe spotkanie Lubinianie zagrają w Zabrzu z Górnikiem, natomiast mistrz Polski spotka się w Poznaniu z Piastem Gliwice. Wcześniej piłkarzy Kolejorza czeka pierwsze spotkanie w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy z węgierskim Videotonem. To już w czwartek.