Michał Probierz o Robercie Lewandowskim: Reprezentacji nie stać na zrezygnowanie z niego

Robert Lewandowski

Fot. Mateusz Czarnecki

Coraz częściej pojawiają się głosy, by Michał Probierz odebrał opaskę kapitańską Robertowi Lewandowskiemu.

Już niespełna trzy tygodnie pozostają do debiutu Probierza w polskiej kadrze. Selekcjoner do tego czasu musi rozwiązać kilka istotnych kwestii. Atmosfera w kadrze jest pod wieloma względami podła. Trzy porażki w eliminacjach EURO 2024 sprawiły, że o bezpośredni awans będzie niezwykle trudno.

Żaden trener na świecie, jeżeli zostałby zapytany, czy chce u siebie Roberta Lewandowskiego, nie powie, że go nie chce. Reprezentacji nie stać na zrezygnowanie z Roberta Lewandowskiego – zaznacza Probierz w “Przeglądzie Sportowym”.

–  Wielu oczekuje rewolucji w kadrze. Słyszę głosy, żeby odstawić Roberta Lewandowskiego, zabrać mu opaskę kapitana i tak dalej. Nie traktuję poważnie takich rad. Najpierw trzeba zbadać sytuację i znać przyczynę, dlaczego dzieją się pewne rzeczy – dodaje.

Napastnik jest kapitanem biało-czerwonych od 2014 roku, kiedy przejął obowiązki od Jakuba Błaszczykowskiego za czasów Adama Nawałki. Do tej pory rozegrał 144 spotkania z orzełkiem na piersi, zdobywając aż 81 bramek. Polacy w październiku zagrają kolejne mecze w el. EURO 2024 z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

źródło: przegladpsortowy.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.