Michał Probierz: Chcę dać zawodnikom spokój pracy, aby z radością przyjeżdżali na zgrupowania

pzpn.pl / cyfrasport

Michał Probierz z dniem 20 września rozpoczął rozdział w reprezentacji Polskiej. W samo południe, trener odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Eliminacje do EURO 2024 w Niemczech nie są jeszcze stracone, ale też nie wszystko zależy od samych biało-czerwonych i muszą spoglądać na wyniki rywali. Probierz przejmie kadrę do czasu mistrzostw świata 2026. Jego asystentami będą Robert Góralczyk, Sebastian Mila i Michał Bartosz. Trenerami bramkarzy zostali Andrzej Dawidziuk i Tomasz Kuszczak.

Chciałbym przedstawić selekcjonera naszej reprezentacji – Michała Probierza. Życzę wszystkiego najlepszego i osiągnął cel, a więc awans na mistrzostwa Europy – zaczął Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Mam taki apel na początek. Rzadko się zdarza, żeby zacząć pracę i słyszeć tyle negatywnych opinii. Chcę dać zawodnikom spokój pracy, aby z radością przyjeżdżali na zgrupowania reprezentacji Polski. Chcemy awansować na EURO. Wiem, że jestem osobą kontrowersyjną i dla wielu nie byłem oczywistym, ale chcę podziękować Prezesowi i Zarządowi za zaufanie – wytłumaczył Probierz, cytowany w “laczynaspilka”.

20 lat pracowałem na to, aby objąć tę funkcję. Prowadziłem wiele klubów, wielu zawodników. To nie jest tak, że jestem przypadkowym trenerem. Proszę kibiców o to, żeby wstrzymali się i ocenili mnie po tym, co będzie. Wspólnie i razem osiągajmy sukcesy i odbudujmy kadrę, abyśmy byli z niej dumni – dodał.

Pewną nowością będzie powrót do vlogów ze zgrupowań kadry, które cieszyły się popularnością wśród kibiców. – Poprawa atmosfery? Od wczoraj wiem, że jestem selekcjonerem i nie zmienię tego w jeden dzień. Będziemy rozmawiać ze sztabem. Chcemy dopuścić większą grupę ludzi – chcemy wszystkich zjednać. Trzeba pamiętać, że ta grupa zawodników się starzeje – jak my wszyscy. Nie chcemy patrzeć czy ktoś jest młody, czy stary – to ma być reprezentacja, na którą dobrze się patrzy. – zapewnia.

źródło: laczynaspilka.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.