Męczarnie Milanu oraz remis w hicie kolejki – podsumowanie 29.kolejki Serie A

Czas podsumować kolejną kolejkę włoskiej ekstraklasy ! Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, więc drużyny będą się starały zakończyć rozgrywki na jak najwyższym możliwym miejscu.

Torino FC – Inter Mediolan 2:2 ( 33. Baselli, 59. Acquah – 27. Kondogbia, 62. Candreva)

Dwudziestą dziewiątą serię spotkań w Serie A rozpoczął mecz drużyny Sinisy Mihajlovicia z piątą ekipą w tabeli, czyli Interem. Mimo, iż oba zespoły dzieliła spora różnica punktowa, to spotkanie zapowiadało się całkiem ciekawie. Takie też właśnie było, ponieważ Włosi czekali na pojedynek Grande Tiratore, czyli wielkich strzelców tychże drużyn: Belottiego i Icardiego. Okazało się, że to nie oni byli głównymi aktorami tego widowiska, ponieważ bramki strzelali pomocnicy, z czego trzy bramki zdobyli piłkarze grający w środku pola. Świetny mecz rozegrał Geoffrey Kondogbia, który miewał lepsze i gorsze momenty w barwach Interu. Po pięćdziesięciu dziewięciu minutach bliżej zwycięstwa byli jednak gospodarze, którzy prowadzili po golu Acquaha. Ostatecznie jednak remis Mediolańczykom dał niezawodny Candreva. To tylko zapowiadało dalsze emocje w tej serii gier.

Torino: Hart – Zappacosta, Rossettini, Moretti, Molinaro – Baselli(Maxi Lopez 85′), Lukic, Acquah – Iturbe(Falque 70′), Belotti, Ljajic(Lucas Boye 65′).

Inter : Handanović – D’Ambrosio, Ansaldi, Medel (Murillo 57′), Miranda – Kondogbia (Brozović 76′), Gagliardini – Candreva, Banega(Eder 60′), Perisić – Icardi

AC Milan – Genoa FC 1:0 ( 34. Mati Fernandez)

Mecz można skwitować jednym zdaniem.Odbył się. Milan w tym spotkaniu zaliczył najszybszą zmianę w historii Serie A. Andrea Bertolacci zszedł z murawy już po trzech minutach gry ! Jedyna bramka tego spotkania była autorstwem Matiego Fernendeza, dla którego było to pierwsze trafienie od 2016 roku. Trapiony kontuzjami pomocnik wyszedł w podstawowym składzie i pokazał się z naprawdę dobrej strony. Asystę przy tej bramce zaliczył Gianluca Lapadula. Nie wiele wskórała również Genoa. Okazji na zdobycie bramki miała niewiele, a druga połowa w wykonaniu Rossoblu wołało o pomstę do nieba. Zero zagrożenia bramki strzeżonej przez Donnarummę, można więc uznać, że dla 18- latka ten meczy był najłatwiejszy, w którym zachowywał czyste konta. Bardzo groźny w kontratakach był Milan. Deulofeu oraz Ocampos bawili się jak chcieli z beznadziejną defensywą gości. Chilijczyk Fernandez mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, jednak ta próba była nie udana. Szczęścia próbowali jeszcze De Sciclio czy Antonelli, jednakże żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Milan choć męczył się, zainkasował na swoim koncie trzy punkty. Mają teraz tylko dwa oczka starty do piątego miejsca gwarantującego możliwość gry w Lidze Europejskiej.

AC Milan: Donnarumma; De Sciglio, Zapata, Paletta, Vangioni; Kucka, Bertolacci(3′ Locatelli), Mati Fernandez(74′ Pasalić); Deulofeu, Lapadula(87′ Antonelli), Ocampos.

Genoa FC: Lamanna; Izzo(70′ Biraschi), Munoz, Gentiletti, Laxalt; Ntcham, Cataldi, Hiljemark; Lazović(61′ Edenilson), Simeone, Taarabt(76′ Pinilla).

Wyniki innych spotkań :

Empoli – Napoli 2:3 ( 70. El Kaddouri, 82. Maccarone – 9, 38. Insigne, 24. Mertens.)

Sampdoria Genoa – Juventus Turyn  0:1 ( 7. Cuadrado)

Crotone – Fiorentina 0:1 (90. Kalinic)

Cagliari – Lazio Rzym 0:0

Bologna – Chievo Verona 4:1 (61. Verdi, 72, 90, Dzemaili 90+3 Di Francesco – 40. Castro)

Atalanta Bergamo – Pescara 3:0 (13, 90+3. Gomez, 69. Grassi)

Udinese – Palermo 4:1 ( 42. Thereau, 60. D. Zapata, 68. De Paul, 80. Jankto – 12. Sallai)

AS Roma – Sassuolo 3:1 (16. Parades, 45+2. Salah, 68. Dzeko – 9. Defrel)

Polacy w Serie A :

Arkadiusz Milik ( Napoli) pojawił się na boisku w 82 minucie zmieniając Mertensa. Piotr Zieliński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Karol Linetty ( Sampdoria) rozegrał pełne 90 minut w meczu z Juventusem. Bartosz Bereszyński porażkę swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Thiago Cionek ( Palermo) został zmieniony w 65 minucie.

Wojciech Szczęsny ( Roma ) rozegrał 90 minut, wpuścił jedną bramkę.