W pierwszym niedzielnym spotkaniu niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej drużyna Ingolstadt na własnym obiekcie przegrała 0:4 z Borussią Dortmund.

Pierwsze zagrożenie pod bramką rywala stworzył Marco Reus, który otrzymał kapitalne podanie na 13 metr od Schmelzera, ale gwiazdor niemieckiej reprezentacji będąc w dogodnej pozycji posłał futbolówkę obok prawego słupka. W 9. minucie żółtą kartką za ostry faul został ukarany Ginter. Kilkanaście minut później do notesu sędziego trafił za faul taktyczny Leckie. Borussia atakowała, ale w ostatnich fazach akcji brakowało skutecznego wykończenia.

W przerwie meczu Matip zmienił na placu gry Hubnera. 10 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony zobaczyliśmy gola autorstwa Gintera, który dostał genialne zagranie od Mkhitaryana i płaskim strzałem w lewy dolny róg zaskoczył bezradnego bramkarza gospodarzy. W 59. minucie Schmelzer został w nieprzepisowy sposób zaatakowany w polu karnym przeciwnika, w wyniku czego arbiter Dingert przyznał jedenastkę BVB. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Reus, który mocnym uderzeniem w lewy róg nie dał szans goalkeeperowi beniaminka. Na sześć minut przed końcem wynik podwyższył strzałem w prawy dolny róg Kagawa. Sędzia główny do dzisiejszych zawodów doliczył  2 minuty. Dodatkowy czas  świetnie wykorzystali podopieczni Tuchela, a konkretnie Aubameyang dobijając z najbliższej odległości swojego przeciwnika w tym pojedynku.

Ingolstadt 0 : 4 Borussia Dortmund

Audi Sportmark, 23.08.2015, 15:30

Strzelcy: Ginter (55′), Reus (60′), Kagawa (84′), Aubameyang (90+1′)

Żółte kartki: Mkhitaryan (9′), Leckie (25′), Roger (29′), Subotić (31′), Kagawa (37′)

Sędzia główny: Christian Dingert

Skład gospodarzy: Nylan – Engel (75′ Suttner), Hubner (46′ Matip), Bregerie, Levels – Morales, Roger, Gross, Hinterseer – Leckie, Hartmann (61′ Lex)

Skład gości: Bürki – Ginter, Subotic, Hummels, Schmelzer – Weigl – Reus (80′ Ramos), Kagawa (86′ Castro), Gündogan, Mkhitaryan (73′ Hofmann)- Aubameyang