Manchester United prowadzi negocjacje z Thomasem Tuchelem

https://www.teamtalk.com/


Były piłkarz Liverpoolu, Jamie Carragher uważa, że Manchester United powinien zatrudnić Thomasa Tuchela w roli szkoleniowca pierwszej drużyny.

Coraz głośniej mówi się na temat przyszłości trenera Chelsea, po tym jak Roman Abramowicz został ukarany przez rząd Wielkiej Brytanii z powodu ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę. Ten incydent również wpłynął na liczne sankcje, jakie zostały nałożone na klub z Londynu. Chelsea została objęta embargiem transferowy, przez co nie będzie mogła sprzedawać oraz pozyskiwać piłkarzy. Ta informacja wywołała spekulacje na temat Tuchela, który w ubiegłym sezonie poprowadził “The Blues” do zwycięstwa w rozgrywkach Champions League.

Manchester United próbuje znaleźć szkoleniowca, który zwiąże się z klubem po zakończeniu bieżącego sezonu. W gronie potencjalnych kandydatów do objęcia stanowiska trenera pierwszej drużyny wymieniane są takie nazwiska, jak: Mauricio Pochettino, Erik ten Hag oraz Thomas Tuchel, z którym kontaktowali się już przedstawiciele z Old Trafford.

– Manchester United otrzymał idealną okazję do pozyskania szkoleniowca, który powinien być ich numerem jeden: Thomasa Tuchela.

– Po zwolnieniu Ole Gunnara Solskjaera wszystkie drogi prowadziły w kierunku Mauricio Pochettino. Po ostatniej porażce doznanej przez Paris Saint-Germain w lidze mistrzów wiele wskazuje na to, że Pochettino będzie dostępny/wolny. Może mieć mocną konkurencję w wyścigu o angaż w United.

– Biorąc pod uwagę obecne wydarzenia związane z Chelsea, decyzja podjęta przez United była doskonała. Chodzi tutaj o wybór pierwszego trenera, co nastąpi po zakończeniu sezonu. Jeden z najlepszych trenerów na świecie – obecnie trener roku według FIFA – musi znaleźć się na samym szczycie ich listy.

– Jeśli otrzyma szansę dołączenia do klubu z taką rangą, jak Manchester United – musi z niej skorzystać. United może zaoferować mu bezpieczną pozycję oraz wsparcie, na jakie zasługuje. Każdy dyrektor, który szuka nowego trenera powinien przyglądać się obecnej sytuacji Tuchela. Tylko klubu określonego kalibru mogą przyciągnąć jego zainteresowanie. Byłoby to wielkie zaniedbanie ze strony United, gdyby nie udało im się go zakontraktować. Jako trener, jest dokładnie tym, kogo potrzebują.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.