Manchester United i Manchester City obserwują Florentino Luisa

fot: dailymail.co.uk

Manchester United oraz Manchester City są gotów, by stoczyć walkę o Florentino Luisa. Wysłannicy Czerwonych Diabłów byli widziani w Lizbonie i obserwowali młodego Portugalczyka.

Florentino Luis to zawodnik, o którym jeszcze nie jest tak głośno na świecie, ale na pewno z biegiem czasu zacznie się to zmieniać. 20-latek w zeszłym sezonie zaliczył 15 występów w pierwszym zespole Benfiki. Bieżący sezon rozpoczął w podstawowym składzie i zbiera bardzo dobre recenzje. Wydaję się zawodnikiem, który jest praktycznie nie do wygryzienia z wyjściowej jedenastki, a jedyną opcją jest transfer. Portugalczyk ma w swoim kontrakcie klauzulę w wysokości 100 milionów euro lub 91 milionów funtów.

Oprócz Manchesteru United, Florentino Luis cieszy się też zainteresowaniem rywali z niebieskiej części Manchesteru. Pep Guardiola zwracał uwagę na to, że “The Citizens” będą się rozglądać za długoterminowym zastępcą dla Fernandinho. Czas doświadczonego Brazylijczyka na Etihad Stadium powoli się kończy. Regularnie jest trapiony urazami, więc znalezienie jego następcy jest bardzo ważne. Manchester City składał już ofertę za Luisa, ale ich propozycja została odrzucona. W kuluarach są głosy, że była to oferta opiewająca na 55 milionów funtów. Wiele mówi się o tym, że temat Portugalczyka może powrócić na koniec obecnej kampanii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *