Manchester City – CSKA Moskwa Podsumowanie.

Po bardzo emocjonującym spotkaniu, City wygrywa z gośćmi z Moskwy 5:2 .

Zaczęło się niecodziennie bo już w 3. minucie, podyktowana została jedenastka, którą wykonał Aguero po faulu na Davidzie Silvie i mięliśmy już 1:0 . Od samego początku przeważał zespół z Anglii, posiadali często piłkę i szybko odbierali ją przeciwnikowi. Pierwszy żółty kartonik otrzymał Zoran Tosić w 13. minucie spotkania za nieprzepisowy odbiór piłki. w 21. minucie na wysokości zadania stanął znów Aguero, który po dostaniu piłki od Nasriego ominął obrońcę uderzył w długi róg bramki ! Oglądając ten mecz miało się wrażenie że nie grają dwie, godne siebie drużyny, bo City bawiło się piłką jak na podwórku. Po współpracy Aguero i Negredo w 31. minucie padła kolejna bramka, po podaniu wzdłuż bramki Negredo tylko dopełnił dzieła i zakończył akcję dostawiając stopę. Do przerwy myśleliśmy o wyniku 3:0 dla City, nic jednak podobnego ! Doumbia w doliczonym czasie pierwszej połowy znakomicie wykorzystuje prostopadłe podanie, mija Pantilimona i pakuje piłkę do pustej bramki i mamy wynik 3:1 do przerwy !

Po przerwie gospodarze znowu zaczęli klepać piłką, na gola z ich strony nie musieliśmy czekać długo, bo w 52. minucie Toure nad obrońcami zagrał do Nasriego który unikając spalonego idealnie wbiegł na podanie i zagrywając wzdłuż bramki znów znalazł tam Negredo który dopełnił formalności i podwyższył na 4:1. Później akcje prowadziły oba zespoły, gra wydawała się być ustatkowana aż tutaj w Doumbia mija Clichyego, francuz jednak fauluje i mamy 2 jedenastkę w tym meczu, lecz tym razem dla zespołu gości. Na bramkę uderzył sam faulowany, który płaskim strzałem pokonuje golkipera gospodarzy.  No i przypieczętowanie dzisiejszego króla strzelców, Negredo po dośrodkowaniu od Milnera, idealnie uderza z główki na bramkę i mamy 5:2 w doliczonym czasie gry ! Tak o to skończył się grad bramek na City of Manchester Stadium!