Lyon pewnie wykonał swoje zadanie w walce o mistrzostwo

W pierwszym meczu 35. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon pokonał Evian Thonon Gaillard 2:0. Dzięki temu zwycięstwu awansowali oni na pierwszą lokatę i czekają na potknięcie PSG.

Les Gones przystąpili do tego meczu w roli faworyta i pewnie się z tego wywiązali. Zawodnicy Lyonu objęli prowadzenie w 20 minucie. Szansę z rzutu wolnego z narożnika pola karnego wykorzystał Granier. Pewnym strzałem pokonał bramkarza Evian. W 38. minucie po rzucie rożnym Sabaly bardzo niebezpiecznie zaatakował Tolisso w polu karnym. Arbiter zdecydował się pokazać Francuzowi żółtą kartkę i podyktować jedenastkę. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Lacazette, który pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Leroya. W drugiej części spotkania odważnie zaatakowali przyjezdni, ale wynik nie uległ zmianie.

Olympique Lyon – Evian TG 2:0 (2:0)
1:0 Grenier 20′
2:0 Lacazette (k.) 39′