Łukasz Załuska trafił do Miedzi Legnica

Łukasz Załuska dołączył do spadkowicza z Ekstraklasy – Miedzi Legnica

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Doświadczony golkiper Łukasz Załuska w nowym sezonie występował będzie w Miedzi Legnica. Ostatnie lata bramkarz spędził w Pogoni Szczecin. Bramkarz podpisał z Miedzią roczny kontrakt, z opcja przedłużenia o kolejny sezon. 

Załuska przygodę z piłką rozpoczynał w Ruchu Wysokie Mazowieckie. Następnie trafił do MSP Szamotuły, szkółki znanej przede wszystkim z dobrej pracy z bramkarzami. Przed sezonem 2007/2008 zasilił Dundee United. Znakomita gra w lidze szkockiej sprawiła, że po Załuskę sięgnął Celtic FC. Tam spędził sześć sezonów, a klub z Glasgow świętował w tym czasie zdobycie aż czterech krajowych mistrzostw i dwóch Pucharów Szkocji. Później występował jeszcze w niemieckim SV Darmstadt 98.

Trzy lata temu ten doświadczony i rosły bramkarz (190 cm wzrostu) wrócił do Polski. Związał się z Wisłą Kraków, a sezon później przeszedł do Pogoni Szczecin, której bramki strzegł 60 razy w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Łącznie w polskiej Ekstraklasie rozegrał 104 mecze.

Mimo ofert z klubów Ekstraklasy oraz 2 ligi Załuska wybrał kontynuowanie kariery w Miedzi. Zawodnik przeszedł pomyślnie badania medyczne i podpisał z Miedzią roczny kontrakt (z opcją przedłużenia o kolejny rok). W piątek będzie już trenował z drużyną i niewykluczone, że w sobotę zadebiutuje w nowych barwach w sparingu z Piastem w Gliwicach.

źródło: miedzlegnica.eu/własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *