Łukasz Piszczek: Cieszę się, że trafiliśmy na polski zespół

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Borussia Dortmund zmierzy się na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej z Legią Warszawa w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. – Jesteśmy faworytem i będziemy chcieli tutaj wygrać – zapewniał podczas konferencji prasowej Łukasz Piszczek.

Reprezentant Polski wypowiedział się na temat klubowego meczu w ojczyźnie. – Grałem z Borussią sparingi w Polsce, jestem przygotowany na mecz tutaj – stwierdził Łukasz Piszczek. – Przyjechaliśmy na mecz, nie ma dla mnie znaczenia, jak zostanę przyjęty przez kibiców Legii. Jesteśmy faworytem i będziemy chcieli tutaj wygrać  – dodał.

Polski obrońca wypowiedział się o powrocie swojego klubu do elitarnych rozgrywek. – Po roku spędzonym w Lidze Europy Borussia wraca do Champions League – podstawowa różnica jest taka, że gramy we wtorek i środę, a nie we czwartek. To mi się podoba – powiedział na konferencji przedmeczowej Piszczek. – Cieszę się, że trafiliśmy na polski zespół, który po 21 latach wrócił do Champions League i po latach będę wspominał, że grałem przeciwko niemu w tych rozgrywkach – zakończył.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.