Lukas Podolski po derbach Górnego Śląska: Chciałbym jeszcze więcej grać do przodu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

– Chciałbym jeszcze więcej grać do przodu, ale nie mamy takich możliwości jak Raków, Lech czy Legia. W związku z tym nie jest nam łatwo cały czas atakować – mówi Lukas Podolski w “WP Sportowe Fakty”.

122. Derby Górnego Śląska rozstrzygnął Lukas Podolski na korzyść Górnika Zabrze. Ruch Chorzów oddał sporo wolnego miejsca w polu karny, a mistrz świata z 2014 roku, nie zwykł marnować takich okazji.

Derbów z Ruchem w lidze nie było od dawna, kibice się za nimi stęsknili. Widać to było po tym jak szybko się sprzedały bilety. Są trzy punkty, stadion był wypełniony po brzegi, atmosfera bardzo dobra. I o to chodzi…Natomiast nie możemy powiedzieć, że wszystko działa już jak trzeba. Mówiłem o tym wcześniej, ale powtórzę jeszcze raz: pod względem marketingowym Górnik ma dużo większy potencjał – uważa lider Górników.

Zabrzanie po cennym zwycięstwie nad Niebieskimi, zagrają w niedzielę z  niepokonaną Legią przy Łazienkowskiej. – Zagrałem w karierze prawie tysiąc spotkań i właśnie tego typu starcia podobają mi się najbardziej. Czeka nas ciężki mecz w Warszawie. Wiem, że tam atmosfera będzie gorąca, bo przyjeżdża Górnik – zapewnia Podolski.

Na koniec odniósł się do zamieszania wokół polskiej kadry. – Gdyby zabrali opaskę Lewandowskiemu, to na pewno byłaby, jak to się mówi po śląsku, haja. Czyli, awantura. Ale ja się w to wszystko nie mieszam. Mam co robić. I na boisku, i poza nim…

źródło: sportowefakty.wp.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.