Lotto Ekstraklasy: Lech Poznań wskakuje na fotel lidera

pilkarskiswiat.com

W drugim piątkowym spotkaniu w ramach 12. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań (1:1). Bramki w hicie kolejki zdobyli Darko Jevtić oraz Arvydas Novikovas.

“Kolejorz” na Podlasie przyjechał w świetnych humorach po zwycięstwie dwa tygodnie temu z mistrzem Polski Legią Warszawa (3:0). Tym razem drużyna Nenada Bjelicy chciała zwyciężyć z wicemistrzem ubiegłego sezonu Jagiellonią Białystok. Spotkanie długimi fragmentami toczyło się w środkowej strefie boiska. W 27. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Darko Jevtić i futbolówka znalazła się w siatce. W końcówce wynik meczu mógł podwyższyć Christian Gytkjaer, ale jego uderzenia pewnie bronił Marian Kelemen. w 87. minucie Jagiellonia Białystok wyszła z szybkim atakiem. Arvydas Novikovas miał wiele miejsca w polu karnym gości i fantastycznym wolejem dał zespołowi jeden punkt. Dwie minuty później jeszcze Maciej Gajos wbił Jadze bramkę, lecz po wideoweryfikacji gola nieuznano, gdyż pomocnik był na pozycji spalonej.