LOTTO Ekstraklasa: Wisła Płock lepsza od Arki

pilkarskiswiat.com

W trzecim meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała Arkę Gdynia 2:0. Bramki dla Nafciarzy zdobyli José Kanté i Nico Varela.

Dopiero w 10. minucie spotkania zobaczyliśmy ciekawą akcję. Z lewej strony dośrodkował Nico Varela, a strzał z główki José Kanté przeleciał wysoko nad bramką. Kanté zrehabilitował się kwadrans później. Grzegorz Piesio zagrał do tyłu, Pāvels Šteinbors i Michał Marcjanik nie porozumieli się między sobą, wykorzystał to Gwinejczyk i wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później Nafciarze mieli rzut karny. Tadeusz Socha wyciął Giorgiego Merebashvili, a sędzia Paweł Gil wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Nico Varela, ale jego strzał kapitalnie odbił Šteinbors. Gdynianie mogli wyrównać w 33. minucie. Dobrze do Rubéna Jurado podawał Grzegorz Piesio, Hiszpan był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz po jego strzale, świetnie nogą interweniował Seweryn Kiełpin. Niewykorzystana sytuacja Arkowców się zemściła. Kanté przejął piłkę po fatalnym podaniu Antoniego Łukasiewicza, podał do Merebashvilego, ten zagrał w pole karne do  Vareli, a Urugwajczyk wpakował piłkę do pustej bramki.

Od początku drugiej połowy przewagę miała Wisła i mogła zdobyć bramkę w 57. minucie. Giorgi Merebashvili ograł Damiana Zbozienia, mocno uderzył, ale świetnie interweniował bramkarz Gdynian. Później kibice w Płocku musieli trochę poczekać na kolejną okazję swoich ulubieńców, ale jak już zobaczyli to bardzo efektowną. Z prawej strony dośrodkował Damian Rasak, z nożyc uderzył Nico Varela, jednak nieznacznie chybił.

Ostatecznie Wisła Płock pokonała Arkę Gdynia 2:0, awansowała na 10 miejsce i przełamała passę 4. meczów bez porażki.