Lotto Ekstraklasa: Wisła Kraków gromi w klasyku Legię Warszawa

Stadion Wisła Kraków / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W hicie 27. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Kraków rozgromiła na własnym stadionie Legię Warszawa (4:0).

Klasyk w polskim futbolu zawsze elektryzuje fanów. Na trybunach zjawił się komplet kibiców, a w kasach od kilku dni nie można było zdobyć wejściówki. Szczególny to był mecz dla Carlitosa, który wrócił na Reymonta już w nowych barwach. – Nie sądzę, żeby Carlitos czuł specjalną motywację przed tym meczem. Nie zdradzę czy wystąpi od pierwszej minuty, z pewnością jednak znajdzie się w kadrze – tajemniczo mówił Ricardo Sa Pinto.

Gospodarze od początku wysoko zaatakowała rywali pressingiem. Już w piątej minucie Sławomir Peszko wyprowadził “Białą Gwiazdę” na prowadzenie. Przy akcji dobrze zachował się Jakub Błaszczykowski, który dośrodkował w pole karne, zaś Peszko dobijał po celnym uderzeniu Krzysztofa Drzazgi. W 40. minucie wynik podwyższył Kuba Błaszczykowski skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez Luisa Rochę. Ricardo Sa Pinto szybko zareagował i jeszcze przed przerwą dokonał zmiany. W miejsce Pawła Stolarskiego pojawił się Sandro Kulenović.

Po przerwie “Wojskowi” częściej dochodzili do głosu, choć nie wykreowali na tyle groźnych akcji, by pokonać Mateusza Lisa. Dwie bramki dołożyli jeszcze Rafał Pietrzak z rzutu wolnego oraz Marko Kolar po znakomitym podaniu Macieja Sadloka. Dużym rozczarowaniem był dzisiaj styl mistrzów Polski. Aktualnie ekipa Ricardo Sa Pinto traci pięć “oczek” do Lechii Gdańsk.

31.03.2019, 27. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Widzów: 33 000

Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:0 (2:0)

Sławomir Peszko 5′, Kuba Błaszczykowski 40′ (k), Rafał Pietrzak 73′, Marko Kolar 82′

Wisła: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Vullnet Basha, Vukan Savicević – Jakub Błaszczykowski (Patryk Plewka 90′), Krzysztof Drzazga (Kamil Wojtkowski 88′), Sławomir Peszko (Rafał Boguski 83′) – Marko Kolar

Legia: Radosław Cierzniak – Paweł Stolarski (Sandro Kulenović 42′), Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Luis Rocha – Domagoj Antolić, Andre Martins – Marko Vesović, Sebastian Szymański, Iuri Medeiros (Michał Kucharczyk 77′) – Carlitos (Kasper Hamalainen 77′)

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)