Lotto Ekstraklasa: Termalica lepsza od Legii

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W ostatnim sobotnim meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Legię Warszawa 2:1. Oba gole dla gospodarzy padły po rzutach karnych. Bramkę honorową strzelił Nemanja Nikolić.

Kibicom i części piłkarzy Legii Nieciecza nie kojarzy się dobrze. W ostatnim sezonie Wojskowi u siebie ledwo zremisowali, a w rewanżu polegli pod Tarnowem 0:3. Fakty, że mistrzów Polski czeka w środę pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów i że nigdy nie pokonali ekipy Bruk-Betu, zdecydowanie nie działały na ich korzyść. Teraz do Niecieczy przyjeżdżała jednak trochę inna Legia niż kilka miesięcy temu. Pod wodzą Besnika Hasiego zespół z Warszawy delikatnie mówiąc nie zachwyca, czego dowodem jest miejsce w dolnej połówce tabeli ligowej. Pierwszą okazie stworzyli sobie w 19. minucie kapitan stołecznego zespołu zagrał piłkę w polu karnym ręką. Sędzia Bartosz Frankowski wskazał bez wahania na 11. metr. Stały fragment wykorzystał Vlastymir Jovanović. Legia przez pół spotkania próbowała odpowiedzieć golem ale brakowało pomysłu na rozbiciu fortecy przy bramce gospodarzy. Statystki to potwierdzały dominację Legii. “Legioniści” mieli 72% posiadania piłki a gospodarze tylko 28%.    W 72. minucie Langil dobiegł do linii końcowej i odegrał do środka, ale nikt nie zamknął tego podania. Kilka minut później Legii należał się rzut karny po tym, gdy zawodnik Bruk-Betu chciał wybić futbolówkę, ale nabił przy tym rękę swojego kolegi. Arbiter pozostał jednak niewzruszony. W 84. minucie karny już był, ale dla zawodników w pomarańczowych strojach. Kontratak Bruk-Betu, Wojciech Kędziora jak juniorów ograł Jakuba Czerwińskiego i Michała Kopczyńskiego, po czym został sfaulowany przez tego pierwszego. Wapno. Tym razem Malarz nie był nawet blisko obronienia strzału.. Legia ostatecznie zmniejszyła rozmiary porażki po golu bezpośrednio z rzutu wolnego Nikolicia w doliczonym czasie gry, dodajmy że to był drugi gol w tym sezonie Nikolicia. Przypomnijmy że mecz Termalici z Legią był oficjalnym otwarciem stadionu w Niecieczy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Legia Warszawa 2:1 (1:0)

Bramki: Vlastimir Jovanovic (20-karny), Wojciech Kędziora (84-karny) – Nemanja Nikolić (90).

Żółte kartki: Dalibor Pleva – Guilherme, Arkadiusz Malarz.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów 4 595.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Dalibor Pleva – Roman Gergel, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic, Bartłomiej Babiarz, Samuel Stefanik (23. Sitya Guilherme) – Vladislavs Gutkovskis (74. Wojciech Kędziora).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek (64. Michał Kopczyński) – Guilherme , Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radovic (77. Kasper Hamalainen), Thibault Moulin (65. Aleksandar Prijovic), Steeven Langil – Nemanja Nikolic.