Lotto Ekstraklasa: Przełamanie Korony Kielce w Gdyni

Korona Kielce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym spotkaniu w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia poniosła porażkę u siebie z Koroną Kielce (1:2).

– Po okresie przygotowawczym przyszedł czas, żeby zweryfikować to, co robiliśmy i nad czym pracowaliśmy – stwierdził Bartosz Rymaniak przed spotkaniem. Kapitan “złocisto-krwistych” pozostał jeszcze w klubie, ale wydaje się, że latem postanowi zmienić otoczenie. Gdynia dla kielczan nie jest szczęśliwa, ponieważ po raz ostatni raz odniosła tam zwycięstwo w 2010 roku. Rok temu zakończyło się bezbramkowym remisem.

Drużyna ze stolicy woj. świętokrzyskiego już po pierwszej połowie miała przewagę dwóch goli nad rywalami. W 28. minucie Matej Pućko zacentrował na głowę Felicio Brown Forbesa, który pewnie umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową. Z kolei w doliczonym czasie gry pierwszej części, debiutujący w ekstraklasie Maksymilian Banaszewski w polu karnym sfaulował Olivera Petraka i arbiter odgwizdał rzut karny. Gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie, którego autorem był rezerwowy Rafał Siemaszko.