LOTTO Ekstraklasa: Lechia zremisowała z beniaminkiem z Zabrza

Katarzyna Wysokińska- PiłkarskiSwiat.com

W pierwszym sobotnim meczu 4 kolejki  LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando gości z Zabrza, beniaminek stwarzał sobie okazje i gdyby lepsza skuteczność Angulo, to Lechia do szatni schodziłaby z więcej niż jedną bramką (finalnie Bask strzelił jedną). Początek drugiej połowy wyglądał tak samo jak pierwsza, czyli stał pod znakiem dominacji Zabrzan. Nadzieje Lechii na co najmniej jeden punkt przywrócił Marco Paixao, po golu z rzutu karnego po ręce Wieteski.

Lechia Gdańsk 1:1 Górnik Zabrze

58′ Marco Paixao| Igor Angulo 39′

Skład Lechii Gdańsk: 1.Kuciak, 3.Wawrzyniak, 5.Vitoria, 11.Kuświk(88′ 10.Mila), 19.Paixao, 21.Peszko, 28.Flavio Paixao, 30.Nunes, 32.Matras(70′ 13.Lewandowski), 35.Łukasik, 41.Stolarski

Skład Górnika Zabrze: 1.Loska, 3.Wolniewicz, 4.Wieteska, 7.Kurzawa(81′ 11.Ledecki), 9.Kądzior(63′ 8.Nowak), 14.Koj, 15.Suarez, 17.Angulo, 25.Wolsztyński(66′ 22.Matuszyk), 27.Żurkowski, 28.Amrosiewicz

Żółte kartki: 7′ Flavio Paixao, 29′ Vitoria, 38′ Marco Paixao | 11′ Wiieteska, 52′ Ambrosiewicz, 80′ Matuszek

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Daniel Stefański

Frekwencja: 14 567