Lotto Ekstraklasa: Lech wywozi komplet punktów z Płocka

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Wisła Płock przegrała na własnym stadionie z Lechem Poznań w meczu pierwszej kolejki sezonu 2018/2019. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył nowy nabytek “Kolejorza”.

Wynik meczu w siedemnastej minucie po strzale głową otworzył Łukasz Trałka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Darko Jevticia. Trzynaście minut przed końcem meczu wyrównał Giorgi Merebaszwili po błędzie Jasmina Buricia, który źle wymierzył lot piłki. Asystę przy trafieniu Gruzina zaliczył Damian Szymański. Wynik spotkania na minutę przed regulaminowym czasem gry ustalił Pedro Tiba. Portugalczyk zdobył gola po pięknym strzale z woleja po podaniu Macieja Makuszewskiego.

W następnej serii spotkań Lech podejmie Cracovię (29.07.2018, 18:00), a “Nafciarze” zagrają w Zabrzu z Górnikie (29.07.2018, 15:30).

22.07.2018, godz. 18:00 Wisła Płock – Lech Poznań 1:2 (0:1)