Piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Górnik Zabrze zremisował z Koroną Kielce 1:1 w meczu 1.kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy zdobył Daniel Smuga, natomiast dla Korony trafił Ivan Jukić.

Poprzedni sezon dla Górnika był fenomenalny. Jako beniaminek awansował do europejskich pucharów. W tym sezonie chcieliby powtórzyć ten wyczyn, ale będzie o to bardzo ciężko bo z klubu odeszło kilku ważnych zaowdników. Korona nie miała dużego przemeblowania i ich celem jest pierwsza ósemka.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy ze strony podopiecznych Gino Lettierego. Sprzed pola karnego strzelał Ivan Jukić, ale kopnął w trybuny. Szansę na gola miał też Górnik. Jakub Żubrowski faulował przed polem karnym Daniela Smugę. Do rzutu wolnego podszedł Marcin Urynowicz i minimalnie przestrzelił. Korona miała problem w 15. minucie. Z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Djibril Diaw, a za niego wszedł Piotr Malarczyk. Najbardziej widoczym piłkarzem gości był Jukić, piłka go szukała, ładnie przemieszczał się po boisku i najważniejsze, próbował strzelać, miał kolejną okazję po uderzeniu z woleja, lecz  przestrzelił. Najbliżej bramki był jednak Górnik. Smuga minął obrońców, wyłożył w pole karne do Urynowicza, ten uderzył jednak za słabo i z tym strzałem poradził sobie Matthias Hamrol. Później zobaczyliśmy jeszcze kilka uderzeń, ale nie zagroziły one bramce żadnej z drużyn i do przerwy Górnik remisował z Koroną 0:0.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Urynowicz świetnie podał do Smugi ten wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza Korony.

Korona odpowiedziała w 64. minucie. W polu karnym Górnika było dużo zamieszania, najelpiej w nim odnalazł się Jukić, który nie dał szans Tomaszowi Losce.

W końcowych minutach dobrą okazję dola miał Soriano, ale minimalnie przestrzelił i ostatecznie Górnik zremisował z Koroną 1:1.