Lotto Ekstraklasa: Korona przełamała niemoc, kryzys Wisły trwa

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W 34. kolejce Lotto Ekstraklasy Korona Kielce pokonała Wisłę Kraków 3:2 mimo, że przegrywała do przerwy 1:2. Spotkanie rozpoczęło się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu awarii prądu.

Wynik meczu już szóstej minucie otworzył Petar Brlek, dla którego była to ósma bramka w sezonie. W 18. minucie było już 1:1 po strzale Radka Dejmeka, dla którego był to trzeci gol w rozgrywkach. W 29. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie po strzale Krzysztofa Mączyńskiego. Reprezentant Polski strzelił swoją premierową bramkę! W drugiej części spotkania gole strzelali już tylko gospodarze. Najpierw w 54. minucie wyrównał stan rywalizacji Mateusz Możdżeń, dla którego było to trzecie trafienie. Cztery minuty później wynik meczu z rzutu karnego ustalił Jacek Kiełb. 29-latek tym samym strzelił swoją dziesiątą bramkę w sezonie.

Podopieczni Macieja Bartoszka odnieśli pierwsze zwycięstwo po pięciu meczach bez wygranej. Z kolei dla Białej Gwiazdy była to trzecia porażka z rzędu oraz piąty mecz bez zwycięstwa.

17.05.2017, godz. 18:30 Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (1:2)
Radek Dejmek 18′, Mateusz Możdżeń 54′, Jacek Kiełb 58′ (k) – Petar Brlek 6′, Krzysztof Mączyński 29′
żółte kartki: Żubrowski, Górski, Borjan – Mączyński, Głowacki, González, Ondrášek, Małecki.
czerwona kartka: Iván González 66′ (Wisła).

Korona: Milan Borjan – Bartosz Rymaniak, Rafał Grzelak, Radek Dejmek, Ken Kallaste, Serhij Pyłypczuk (46′ Jakub Kotarzewski), Mateusz Możdżeń, Jakub Żubrowski, Nabil Aankour (55′ Marcin Cebula), Jacek Kiełb (80′ Vanja Marković), Maciej Górski.

Wisła: Łukasz Załuska – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Iván González, Matija Špičić, Rafał Boguski (80′ Semir Štilić), Krzysztof Mączyński, Pol Llonch (63′ Jakub Bartosz), Petar Brlek, Patryk Małecki, Zdeněk Ondrášek (70′ Alan Uryga).