Lotto Ekstraklasa: Klasyk dla Lecha Poznań

Joao Amaral (Lech Poznań) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lech Poznań sensacyjnie pokonał przy Bułgarskiej Legię Warszawa (1:0). Gola dla “Kolejorza” zdobył 17-letni Filip Marchwiński.

– Nie podchodzę do tego w ten sposób, że w tym tygodniu może rozstrzygnąć się mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie zaczęliśmy od porażki i nastroje były pesymistyczne. Nawet jeśli wygramy, nadal zostanie nam pięć trudnych meczów. Wiemy, że przed nami mnóstwo pracy. Już z Cracovią nie było łatwo, musieliśmy czekać do ostatniej minuty. Mecz z Lechem jest póki co jedyną rzeczą, na której się koncentrujemy – mówił Aleksandar Vuković.

Klasyk Ekstraklasy nie zrobił na wielu kibicach wrażenia, a to odbiło się na frekwencji na stadionie. Przed meczem oba kluby dzieliło aż dziewiętnaście punktów. Sam Dariusz Żuraw przyznawał, iż celem jest spokojne dokończenie sezonu. Latem bowiem w Poznaniu dojdzie do rewolucji.

Niewiele dobrego można napisać o pierwszej części gry. U gości panował chaos, widoczna była ogromna nieporadność. Goście stwarzali okazje po rzutach rożnach, lecz większego zagrożenia nie stwarzała. Na uwagę zasługuje jedynie ciekawy strzał Macieja Gajosa, lecz Radosław Cierzniak skutecznie interweniował. W drugiej połowie również wiało nudą. Jednak w 81. minucie Filip Marchwiński odzyskał piłkę od Domagoja Antolicia i pięknym, mierzonym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera “Wojskowych”. W końcówce na trybuny został jeszcze odesłany Aleksandar Vuković, który kwestionował decyzję arbitra. Dzięki zwycięstwu Lech Poznań wciąż może myśleć o wywalczeniu awansu do europejskich pucharów.