LOTTO Ekstraklasa: Górnik wygrywa w Krakowie!

Już w 4.minucie Górnik mógł wyjść na prowadzenie. Strzał Damiana Kądziora sprzed pola karnego był jednak zbyt słaby, by pokonać bramkarza Wisły. Ponad kwadrans później zaatakowała Wisła. Maciej Sadlok uderzył z daleka, błąd popełnił Tomasz Loska, który wypluł piłkę, do odbitej futbolówki dopadł Rafał Boguski i pewnie trafił do siatki. Kilka minut później Wiślacy wyprowadzili kontratak. Carlitos świetnie podał do Jesúsa Imaza, ten minął bramkarza, ale uderzył nieczysto i piłka nie znalazła drogi do siatki.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli zabrzanie. W 53. minucie  otrzymali oni rzut karny po konsultacji z VAR-em. W powtórkach było widać, że Zoran Arsenić zagrał piłkę ręką. Do jedenastki podszedł Igor Angulo i pewnie wykorzystał okazję. Niecałe dziesięć minut później goście objęli prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego do bramki Buchalika wkręcił Rafał Kurzawa. Mimo prowadzenia dwoma bramkami Górnik zdobył trzecią. Sprzed pola karnego uderzył Szymon Żurkowski, bramkarz Wisły interweniował tak niefortunnie, że futbolówka wpadła do siatki. Wisła mimo gry w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Arkadiusza Głowackiego, nie poddała się. Carlitos świetnie przyjął piłkę w polu karnym, uderzył z pierwszej piłki i trafił do bramki. Siedem minut przed końcem spotkania Górnik wyprowadził kontrę. Mateusz Wieteska podał do Macieja Ambrosiewicza, który był w sytuacji sam na sam z Buchalikiem, piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.

Ostatecznie Górnik wygrał w Krakowie z Wisłą 3:2 i odskoczył reszcie stawki w tabeli.