LOTTO Ekstraklasa: Górnik remisuje z Arką

Natalia Sularz

W pierwszym niedzielnym spotkaniu piątej serii spotkań Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Arką Gdynia. Mecz był bardzo wyrównany i trwał 100 minut. Wszystko to za sprawą feralnego zderzenia Koja z Tadeuszem Sochą. Obrońca Arki stracił przytomność na parę chwil, a na boisku pojawiła się karetka. Obie bramki padły w odstępie minuty. Najpierw na prowadzenie Arkę wyprowadził Ruben Jurado, a gola na remis strzelił Wolsztyński

Górnik Zabrze 1:1 Arka Gdynia
Rafał Wolsztyński 85′ | Ruben Jurado 84′

Skład Górnika Zabrze: 1.Loska, 14.Koj(62′ Shevelyukhin), 15.Suarez, 4.Witeska, 3.Wolniewicz, 7.Kurzawa(70′ Wolsztyński), 28.Ambrosiewicz(89′ Matuszek), 9.Kądzior, 17.Angulo, 25,Wolsztyński

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 2.Socha(61′ Zbozień), 29.Marcjanik, 26.Danch, 23.Warcholak, 4.Sołdecki(90+5′ Łukasiewicz), 17.Marciniak, 24.Kun, 10.Szwoch, 13.Piesio(80′ Jazvić), 9.Juardo

Żółte kartki: 90+6′ Angulo | 36′ Socha, 41′ Warcholak, 87′ Sołdecki

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Paweł Gil