Lotto Ekstraklasa: Cracovia znowu nie może wygrać u siebie

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zagrała u siebie z Zagłębiem Lubin. Padł remis 1:1 po bramkach Marcina Budzińskiego i Filipa Starzyńskiego. Dla Cracovii to siódmy kolejny mecz z rzędu u siebie bez zwycięstwa.

Zagłębie dość szybko wyszło na prowadzenie, bowiem już w dwunastej minucie meczu Filip Starzyński minął Huberta Wołąkiewicza i wychodząc sam na sam nie dał szans Grzegorzowi Sandomierskiemu. Dla popularnie nazywanego “Figo” to trzeci gol w 2017 roku na pięć trafień ogólnie “Miedziowych”.

Wyrównanie padło w 68. minucie. Marcin Budzyński znalazł sobie miejsce przed szesnastym metrem, by z półwoleja uderzyć tak, że Martin Polacek był bez szans.

Cracovia nie potrafi wygrać u siebie od 14 października. Co więcej, ostatnie pięć meczów kończyła z remisem 1:1. Zagłębie po tej kolejce nadal jest w walce o europejskie puchary, znajdując się na piątej pozycji w tabeli. Cracovia jest dwunasta i do ósmej Korony traci pięć punktów.

Cracovia – Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 – Starzyński 12′
1:1 – Budziński 68′

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Jakub Wójcicki, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Paweł Jaroszyński – Damian Dąbrowski (46′ Erik Jendrisek), Marcin Budziński – Mateusz Szczepaniak (63′ Tomas Vestenicky), Mateusz Cetnarski, Jaroslav Mihalik – Krzysztof Piątek.

Zagłębie: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki – Łukasz Janoszka (77′ Kamil Mazek), Filip Starzyński (82′ Adrian Rakowski), Krzysztof Janus – Adam Buksa (67′ Arkadiusz Woźniak).

Żółte kartki: Jaroszyński, Jendrisek, Cetnarski (Cracovia) oraz Tosik, Starzyński, Rakowski, Buksa (Zagłębie).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).