LOTTO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica samodzielnym liderem

W meczu otwierającym dziewiątą kolejkę LOTTO Ekstraklasy, Ruch Chorzów przegrał u siebie z Bruk-Bet Termalicą 0:1. Goście dzięki zwycięstwu, będą samodzielnym liderem ligi, przynajmniej przez kilka godzin.

Termalica jechała na mecz z Ruchem, po zwycięstwie nad mistrzem Polski, Legią Warszawa. Gospodarze jednak, również w poprzedniej kolejce zdobyli trzy punkty, pokonali oni Śląsk Wrocław. Któraś z drużyn, musiała więc dziś przerwać swoją małą serię. W pierwszej połowie, piłką grał Ruch, miał on większy procent posiadania piłki. Strzelali jednak tylko goście. W 23′ minucie do siatki trafił Gutkovskis, była to jego piąta bramka w tym sezonie Ekstraklasy. Jeszcze przed przerwą, czerwoną kartkę obejrzał Kowalczyk, przez co ugranie korzystnego wyniku dla gospodarzy, stało się misją niemożliwą. Druga połowa, pomimo tego że bardziej wyrównana, nie była obfita w bramki. Wynik po czterdziestu pięciu minutach, utrzymał się również po końcowym gwizdku. Termalica prowadzi więc samodzielnie w ligowej tabeli, przynajmniej do zakończenia meczu Śląska z Jagiellonią, zaplanowanego na 20:30. Jeżeli podopieczni Michała Probierza stracą punkty, Bruk-Bet czekać będzie jeszcze tylko na wynik meczu Lechii, jednak ten dopiero w niedzielę.

Ruch Chrzów: Lech – Koj, Kowalczyk, Grodzicki, Konczkowski – Urbańczyk, Surma (20′ Nowak), Ćwielong, Lipski, Mazek (77′ Przybecki) – Visnakovs (63′ Arak)

Bruk-Bet Termalica: Pilarz – Fryc, Osyra, Putivtsev, Guilherme – Jovanovic, Kupczak, Gerger, Babiarz, Wróbel (68′ Stefanik) – Gutkovskis (75′ Kędziora)