LOTTO Ekstraklasa: Arka wreszcie zwycięska

W ostatnim meczu 18 kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia po ponad dwóch miesiącach (78 dni) bez zwycięstwa w końcu wygrała mecz w lidze. Pokonali oni na wyjeździe Ruch Chorzów 1:2. Bramki dla Arki strzelali Marcjanik i da Silva a dla “Niebieskich” strzelał Lipski.

Przed poniedziałkowym meczem sytuacja obu klubów nie była najlepsza. Arka zbliżała się do strefy spadkowej, a Ruch Chorzów już w niej był. Ostatnio słabo spisujący się beniaminek złapał duży oddech po awansie do półfinału Pucharu Polski, w którym zagra z Wigrami. Arka w pierwszą połowę weszła nadzwyczaj dobrze, a bramkę już w trzeciej minucie strzelił Marcianik. Przez przekrój pierwszych 45 minut goście z Gdyni przeważali i grali na tyle na ile pozwalał im zespół “Niebieskich”, a pozwalał na bardzo długo. W 20 minucie w polu karnym Hrdlicka faulowany był Marcus da Silva, który parę sekund później wykorzystał jedenastkę. Ostatni kwadrans pierwszej części spotkania stał pod oznaką dominacji w środku pola i oddalania zagrożenia od pola karnego, oczywiście Arkowców.

Druga połowa znacznie ożywiła grę Ruchu. Ofensywne zmiany i przerwa między połowoami wyraźnie ożywiły zespół “Niebieskich”. W 48 minucie po rzucie wolnym i feralnym koźle piłkę do bramki Steinborsa wpakował Lipski. Ta bramka rozochociła tylko zespół gospodarzy. Przeważali oni w środkowej strefie i wypracowali nawet parę okazji, jednak nie były to groźne sytuacje. Piłkarze Arki przyjeli nastawienie defensywne i trzeba im przyznać – sukcesywnie. Ruch mimo przewagi w środku pola nie do końca wiedział jak wpakować piłkę do bramki Gdyńskiego beniaminka. Udało im się sukcesywnie dowieść cenne trzy punkty do końca, które na dwie kolejki przed końcem 2016 roku dają 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Ruch Chorzów 1:2 Arka Gdynia
`48 Lipski 1:2 |`3 Marcianik 0:1 `20 da Silva 0:2

Skład Ruchu Chorzów: 33.Hrdlicka, 15.Konczkowski, 39.Helik, 5.Kowalczyk, 21.Pazio, 4.Surma(`76 14.Visniakovs), 17.Urbańczyk, 16.Przybecki(`46 27.Mazek), 10.Lipski, 20.Ćwieląg, 9.Arak(`46 11.Niezgoda)

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 2.Socha, 29.Marcjanik, 3.Sobieraj, 17.Marciniak, 21.Kakoko, 6.Łukasiewicz, 8.da Silva, 20.Hofbauer(`86 20.Szwoch), 25.Wojowski(`79 22.Błąd), 9.Abott(`64 22.Zjawiński)

Żółte kartki:  – | (31)Hofbauer, (73)Sobieraj,