Lotto Ekstraklasa: Arka gromi

W inauguracyjnym meczu 3. kolejki polskiej Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Ruch Chorzów 3:0.

Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Dariusz Zjawiński. Dla byłego króla strzelców I ligi było to drugie trafienie w bieżącym sezonie. Warto dodać, że już teraz nowy nabytek Arkowców wyrównał swój rekord strzelecki z porzednich sezonów.
W 69. minucie Miroslav Bozok podwyższył na 2:0. Wynik meczu na osiem minut przed końcem spotkania ustalił Rafał Siemaszko. Zarówna dla słowackiego pomocnika jak i polskiego napastnika były to premierowe gole w sezonie.

W następnej kolejce Arka zagra w Białymstoku z Jagiellonią, a Ruch podejmować będzie Wisłę z Płocka.

29.07.2016, godz. 18:00 Arka Gdynia – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)