Mistrzowie Włoch nie dali szans podopiecznym Neila Lennona wygrywając na terenie rywala 0-3 (0-1). Bramki dla gości zdobywali kolejno Matri, Marchisio, oraz Vucinić.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była włoska drużyna. Wynik spotkania już w 3′ minucie otworzył Alessandro Matri wyprowadzając Juventus na prowadzenie.

Pierwsze 45 minut obfitowały w wiele ciekawych i składnych akcji obu drużyn, ale ostatecznie obie ekipy schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu gości.

W drugiej części gry do ataku ruszyli Szkoci próbując za wszelką cenę odrobić stratę z pierwszej połowy. Jednak dobra gra defensywna “Starej Damy” nie pozwoliła ekipie Lennona na zdobycie bramki. W 77′ minucie spotkania było już 0-2 po golu Claudio Marchisio. Sześć minut później padła kolejna bramka dla gości. Tym razem Frasera Forstera pokonał Mirko Vucinić ustalając wynik spotkania.

Juventus dzięki wysokiej wygranej jest jedną nogą w ćwierćfinale rozgrywek tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 6 marca w Turynie.