LM: Tottenham zostawił w tyle Borussię

tottenhamhotspur.com

W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Tottenham wygrał pewnie z Borussią Dortmund.

Gospodarze z północnego Londynu pierwszy strzał Borussii wymierzyli już w czwartej minucie. To właśnie wtedy padła pierwsza bramka w sezonie, a Burkiego pokonał Son! Siedem minut temu Borussia zdołała wyrównać. Swoje premierowe trafienie dla BVB w Champions League zdobył Yarmolenko. Po czterech minutach mieliśmy już 2:1. Gola strzelił Harry Kane, który po godzinie gry ustalił wynik spotkania na 3:1.

Oprócz tego w grupie H Real Madryt wygrał z APOEL-em 3:0 i uplasował się na pierwszym miejscu w tabeli.

13.09.17, .1 kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Wembley

Tottenham 3:1 Borussia Dortmund (2:1)
4′ Heung-Min Son, 15′ Harry Kane, 60′ Harry Kane | 11′ Andriy Yarmolenko

Tottenham: 1.Lloris, 33.Davies, 5.Vertonghen, 6.Sanchez, 4.Alderweireld, 24.Aurier, 7.Son(83′ Sissoko), 15.Dier, 19.Dembele, 23.Eriksen, 10.Kane(87′ Llorente)

Borussia Dortmund: 38.Burki, 26.Piszczek, 25.Sokratis, 36.Toprak(80′ Zagadou), 15.Toljan, 19.Dahoud(72′ Castro), 8.Sahin, 23. Kagawa(66′ Gotze), 9.Yarmolenko, 17.Aubumeyang, 22.Pulisić

Żółe kartki: 36′ Dier, 58′ Vertonghen | 88′ Toljan, 90′ Castro

Czerwone kartki:  90+2′ Vertonghen  | –

Sędzia główne: Gianluca Rocchi