LM: Real wygrywa, powrót Ronaldo

Getty Images

Real Madryt wygrał 3:0 z APOEL-em Nikozja. Dwa gole dla Królewskich strzelił powracający Cristiano Ronaldo.

Real zgodnie z oczekiwania od początku zamknął APOEL na ich własnej połowie i spokojnie rozprowadzał akcję. W 12. minucie Isco posłał prostopadłą piłkę na lewą stronę do Bale, Walijczyk nie przyjmował od razu zagrał futbolówkę w pole karne, a całą akcję zamknął Cristiano Ronaldo, dla którego to był pierwszy mecz od miesiąca. Real szukał kolejnych okazji, ale piłka jakoś nie chciała wpaść do bramki, próbował Bale oraz Ronaldo. APOEL wytrzymał napory Królewskich i do przerwy przegrywali tylko jedną bramką. Mało tego Real po 45. minutach oddał tylko jeden celny strzał na bramkę.

W 47. minucie Ronaldo był bliski podwyższenia wyniku. Carvajal posłał idealne dośrodkowanie do Portugalczyka, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Lago odbił piłkę ręka i sędzia podyktował rzut karny. Ronaldo zamienił wapno na gola i był to jego 107. gol w Lidze Mistrzów. APOEL coraz bardziej opadał z sił i kolejne gole były kwestią czasu. W 54. minucie Isco przegrał sytuację sam na sam z Watermanem, ale wcześniej wydawało się, że Ronaldo był faulowany i sędzia powinien podyktować rzut karny. Swoją bramkę zdobył także Sergio Ramos. Kapitan Królewskich zakończył akcję strzałem z przewrotki ! Real Madryt do końca kontrolował spotkanie wymienił kilkaset podań na połowie APOEL-u Nikozja, ale bramek już to nie przyniosło.