LM: Skuteczny Real, Szczęsny bez szans

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy AS Romą, a Realem Madryt padł wynik 2:0 dla Królewskich. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w barwach Romy, a przy straconych bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Do przerwy na Stadio Olimpico w Rzymie mieliśmy bezbramkowy remis i gospodarze wcale nie byli na straconej pozycji. W drugiej połowie jednak bramki strzelali tylko piłkarze z Madrytu. Najpierw Cristiano Ronaldo pokazał swoją szybkość i technikę na lewej flance ogrywając Florenziego i mocnym strzałem pokonał polskiego golkeepera. Na cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry rajd prawą stroną boiska przeprowadził Jese i strzałem po ziemi zaskoczył Wojciecha Szczęsnego. Piłkarze Romy mieli swoje okazje lecz zabrakło im skuteczności i aby awansować do ćwierćfinału muszą zdecydowanie wygrać w rewanżu.

Rewanż odbędzie się na Santiago Bernabeu 8.03.2016 roku o godzinie 20:45.

AS Roma – Real Madryt 0:2 (0:0), Stadio Olimpico (Rzym)

0:1 – Cristiano Ronaldo 57′

0:2 – Jese 86′

Sędzia: Kralovec P. (Czechy)