Kamil Chmielewski

W meczu czwartej kolejki, fazy grupowej Champions League, FC Basel przegrało u siebie z Paris Saint-Germain 1:2. W drugiej połowie na boisko wszedł Grzegorz Krychowiak.

Goście dominowali od początku spotkania, jeżeli chodzi o posiadanie piłki. Przez pierwszą połowę, Szwajcarom udawało się jednak dotrzymywać kroku, w statystyce oddanych strzałów. Przed zmianą stron, obie ekipy remisowały w liczbie oddanych strzałów oraz w liczbie strzałów celnych, gdzie widniał wynik 1:1. Tym jednym celnym strzałem, mistrzowie Francji, zyskali jednak prowadzenie, jeszcze przed przerwą. W 43′ minucie wynik otworzył Matuidi. Drugie czterdzieści pięć minut to już dominacja drużyny Krychowiaka, który wszedł na boisko od razu po przerwie. Zastąpił Thiago Silve, na środku obrony. Pomimo sporej przewagi Paryżan, gospodarze zdołali wyrównać. W 76′ minucie doprowadził do tego rezerwowy, Luca Zuffi. Wydawało się, że będziemy świadkami niespodzianki i PSG pomimo przewagi, tylko zremisuje z FC Basel. Plany obrony wyniku, pokrzyżowała gospodarzom czerwona kartka dla Serey’a Die, na sześć minut przed końcem. PSG ruszyło po trzy punkty, korzystając z liczebnej przewagi i udało im się wyrwać zwycięstwo i ostatnich sekundach meczu. 90′ minuta i gol Meuniera, dały francuskiej ekipie nie tylko trzy punkty, ale również pewny awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

FC Basel: Vaclik  – Gaber (69′ Sporar), Suchy, Balanta, Traore – Bjarnason, Die, Xhaka, Delgado (59′ Zuffi), Steffen – Doumbia (59′ Janko)
PSG: Areola – Meunier, Silva (46′ Krychowiak), Marquinhos, Kurzawa – Motta, Veratti, Matuidi (77′ Rabiot) – Lucas (83′ Jese), Cavani, Di Maria

FC Basel – PSG 1:2 (0:1)
0:1 – 43′ Matiudi
1:1 – 76′ Zuffi
1:2 – 90′ Meunier