LM: Napoli zwycięża w grupie B! Grał Piotr Zieliński

sscnapoli.it

W spotkaniu na szczycie grupy B, Napoli zmierzyło się w walce o pierwsze miejsce w grupie z Benfiką Lizbona. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

W pierwszej połowie meczu w Lizbonie zobaczyliśmy dużo ciekawej, szybkiej gry, ale niestety zabrakło bramek. Oba zespoły próbowały grać ofensywną piłkę, obu też zabrakło skuteczności. Kilka niezłych sytuacji na bramkę miał Gabbiadini, Włoch jednak po raz kolejny pokazał, że nie jest godnym zastępcą Arka Milika w drużynie z Neapolu. Do jego niepowodzeń przyczyniła się również wysoka forma bramkarza Benfiki Edersona.

Lekarstwem na brak skuteczności miało być wprowadzenie Driesa Mertensa. Maurizio Sarri w 56. minucie spotkania poprzestawiał nieco swoich zawodników i wpuścił na boisko belgijskiego skrzydłowego. Jak się okazało, było to genialne posunięcie. Już po trzech minutach od wejścia na boisko Mertens świetnym zagraniem piętą obsłużył Jose Callejóna, który bez problemu pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam.

W 78. minucie Belg sam wpisał się na listę strzelców. Napoli sprytnie rozegrało rzut rożny a cała akcja została wykończona precyzyjnym strzałem tuż przy słupku. Piłkarze Benfiki do końca nie poddawali się, i w efekcie w 86. minucie zdobyli bramkę na 1-2. Fatalny błąd w obronie popełnił Albiol, Jiménez z łatwością odebrał mu piłkę i mając przed sobą tylko bramkarza zaliczył trafienie kontaktowe dla swojej drużyny.

Na ostatnie 20 minut na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polski pomocnik zagrał poprawnie – był aktywny, wszystkie jego podania były dokładne, zaliczył też jeden celny strzał na bramkę.

Więcej bramek już nie padło, i dzięki zwycięstwu w Lizbonie, Napoli zajęło pierwsze miejsce w grupie, przed Benfiką i Besiktasem. Ostatnie miejsce zajęło Dynamo Kijów, które pokonało dziś klub ze Stambułu 6-0.