LM: Arsenal koncertowo wdziera się na pierwsze miejsce kosztem PSG

Udało się! Arsenal zakończy rozgrywki fazy grupowej na pierwszym miejscu. Wszystko to dzięki zwycięstwu nad Bazyleą aż 4:1, w którym trzy razy trafiał Perez i raz Iwobi, oraz zwycięstwa Ludogorca nad PSG!

Arsenal wyszedł z ofensywnym nastawieniem. W końcu grał o pierwsze miejsce. Musiał wygrać, a przy dobrym wyniku w meczu PSG z Ludogorcem to właśnie ekipa “Kanonierów” mogła fazę grupową skończyć na pierwszym miejscu. W składzie Arsena Wengera widoczna była lekka rotacja. Na obronie zagrał duet Holdin – Paulista, a na pozycji atakującego wystąpił sprowadzony latem z Deportivo Perez. Jak się okazało po pierwszej połowie tego gracza ważny mecz dla niego – strzelił dwie bramki. Przy obu bramkach asystował Gibs, podając piłkę w poprzek pola karnego. Przy tych strzałach, a szczególnie przy bramce pierwszej widać było brak pewności siebie, gdzie Perez mając na przeciw siebie tylko obrońcę i jakieś 3 metry do bramki długo wahał się z oddaniem strzału. Z przebiegu pierwszej połowy to Arsenal dominował oddawał więcej strzałów, a gospodarze byli jedynie tłem dla skutecznych Kanonierów.

Druga połowa stała już praktycznie pod znakiem Arsenalu. Na początku drugiej połowy zwycięstwo przypięczętował Perez, strzelając tym samym hat-tricka. Można było odnieść wrażenie, że szkoleniowiec Basylei spóźnił się mocno ze zmianami. Doumbie wprowadził niemal po godzinie gry. Zespół wtedy był już niemal rozbity, a wieści z Paryża nie dodawały otuchy. Poza tym wejście Doumbi przy stanie 0:4 jest po prostu nie do wytłumaczenia. Bardzo wolna reakcja. Co prawda strzelił on bramkę honorową, jednak nie na to po tym meczu liczyli Szwajcarzy. Na wiosnę to Ludogorec zagra w Lidze Europy, a Arsenal kończy fazę grupową na miejscu pierwszym.

FC Basel 1:4 Arsenal Londyn
Doumbia `78 | Perez `8 `16 `47, Iwobi `54

Skład FC Basel: 1.Vaclik, 5.Lang, 17.Suchy, 23.Balanta, 3.Traore, 6.Die(`74 Zuffi), 34.Xhaka 24.Elyounoussi(`60 39.Calla), 10.Delgado(`55 88.Doumbia), 11.Steffen, 21.Janko

Skład Arsenalu Londyn: 13.Ospina, 16.Holding, 5.Paulista, 6.Koscielny, 5.Gibbs, 8.Ramsey(`72 12.Giroud), 29.Xhaka, 17.Iwobi, 11.Özil(`76 14.Wallcot) 9.Perez,7.Sanches(`70 35.Elneny)

Żółte kartki: (66)Balanta |(36)Gibbs