LM: Festiwal bramek w Dortmundzie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa od początku starała się sprostać oczekiwaniom i warunkom jakie postawiła im Borussia Dortmund. Świetnie zaczęła mecz, po bramce Aleksandra Prijovicia wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie widzowie zobaczyli aż dwanaście bramek, co pobiło wszelkie rekordy w Lidze Mistrzów.

Już pierwsze dwadzieścia minut pokazało, że można spodziewać się szalonego meczu. Na niespodziewanego gola Prijovicia szybko dwoma trafieniami odpowiedział Shinji Kagawa. Na 3:1 gola dorzucił Nuri Sahin po fatalnym błędzie Radosława Cierzniaka, który w tym spotkaniu, a szczególnie w pierwszej połowie był zdecydowanie najsłabszym ogniwem na boisku. Kolejne bramki Ousmane’a Dembele i Marco Reusa spowodowały, że legioniści schodzili do szatni przegrywając 2:5.

W drugiej części gry znowu stołeczni mieli przebłyski dobrej gry. O ile Marco Reus podwyższył wynik na 6:2 w 52. minucie, tak pięć minut później gola strzelił Michał Kucharczyk. Na 7:3 po fenomenalnej kontrze trafił Felix Passlack, ale równie szybko, bowiem trzy minuty później odpowiedział Nemanja Nikolić. Ostatecznie wynik ustalił na 8:4 Marco Reus w doliczonym czasie gry, zdobywając tym samym hattricka. Reus na pewno zaliczy ten wieczór do szczególnych, bowiem to było pierwsze jego spotkanie od pół roku.

Legia Warszawa w ostatnim meczu musi wygrać ze Sportingiem Lizbona jeżeli chce grać na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Europy. Z kolei pomiędzy Borussią Dortmund, a Realem Madryt rozstrzygnie się bezpośrednia walka o pierwsze miejsce w grupie.

Borussia Dortmund – Legia Warszawa 8:4  (5:2)

0:1 – Aleksandar Prijović 10
1:1 – Shinji Kagawa 17
2:1 – Shinji Kagawa 18
3:1 – Nuri Sahin 20
3:2 – Aleksandar Prijović 24
4:2 – Ousmane Dembele 29
5:2 – Marco Reus 34