LM: Bayern rozpoczyna walkę o obronę trofeum

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów (Champions League) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

57 dni. Tyle trwała przerwa pomiędzy finałem sezonu 2019/20 w Lidze Mistrzów, a rozpoczęciem fazy grupowej w kolejnej kampanii.

Rozpoczyna się także kolejna walka o trofeum dla Bayernu Monachium. Tym razem “Bawarczycy” stają w roli obrońców tytułu. W poprzednim sezonie pokonali w finale Paris Saint-Germain. Wygrali wtedy 1:0. Nową edycję rozpoczynają od meczu z hiszpańskim Atletico Madryt w grupie A.

Musimy utrzymać rytm gry i zwyciężyć także w kolejnym meczu. Trzeba mieć świadomość, że pierwszy mecz po przerwie na spotkania kadry narodowej zawsze jest trudny. Liga Mistrzów zawsze jest czymś wyjątkowym, więc będziemy na to spotkanie gotowi – podkreślał reprezentant Polski Robert Lewandowski.

To będzie pierwsza potyczka, więc nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, szczególnie w Lidze Mistrzów. Zmierzymy się z ekipą silną i bardzo nieprzyjemną. W zeszłej edycji zaszli bardzo daleko, każdy doskonale zna ich zawodników, więc możemy spodziewać się świetnego spektaklu – dodał Neuer.

To najlepszy zespół na świecie jeśli chodzi o aktywność, pressing i siłę. W meczach z takimi rywalami możemy się najwięcej nauczyć, dlatego czeka nas piękne spotkanie – ocenił z kolei Diego Simeone, szkoleniowiec Atletico.

Warto podkreślić, że w środę w zespole z Madrytu nie zagrają m.in. pomocnik Saul Niguez i obrońca Jose Marii Gimenez. W ostatniej chwili kontuzji doznał także Diego Costa. W zdecydowanie lepszej sytuacji kadrowej jest Bayern, gdzie przez uraz będzie pauzować Tanguy Nianzou.

Mecz Bayernu z Atletico w środę o godz. 21.00. Sędzią będzie Michael Oliver. W drugim spotkaniu tej grupy FC Salzburg podejmie Lokomotiw Moskwa, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Źródło: Die Roten/Polska Agencja Prasowa/Własne