W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów (Grupa C) FC Barcelona nie dała najmniejszych szans Celticowi i rozgromiła mistrzów Szkocji przed własną publicznością aż 7:0.

Oba zespoły przystępowały do tego meczu w różnych nastrojach po ostatniej kolejce ligowej. Barcelona sensacyjnie przegrała na własnym stadionie z Deportivo Alaves 1:2, z kolei Celtic rozgromił Rangers 5:1 w derbach Glasgow. Pomimo tego, to Katalończycy byli zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia.
Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy znakomicie. Już w 3. minucie Neymar znalazł w polu karnym niepilnowanego Leo Messiego, a Argentyńczyk otworzył wynik spotkania.
Barcelona stwarzała kolejne sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale w 23. minucie to Celtic nieoczekiwanie stanął przed szansą na wyrównanie. Marc Andre ter Stegen sfaulował w polu karnym Moussę Dembele i sędzia wskazał na jedenasty metr. Niemiecki bramkarz zrehabilitował się jednak za swoje przewinienie i obronił rzut karny, egzekwowany przez samego poszkodowanego.
Zamiast remisu, trzy minuty później było już 2:0 dla Blaugrany. Znów w roli głównej wystąpił duet Neymar – Messi i ponownie na listę strzelców wpisał się ten drugi. Dwubramkowe prowadzenie podopiecznych Luisa Enrique utrzymało się do końca pierwszej połowy.
Po zmianie stron “Duma Katalonii” nie zamierzała zwalniać tempa i w 50. minucie zdobyła kolejną bramkę. Przepięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Neymar.
To nie był koniec strzelania na Camp Nou. W 59. minucie rewelacyjny tego wieczora Neymar zaliczył swoją trzecią asystę. Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, a wbiegający Andres Iniesta strzałem z pierwszej piłki pokonał Dorusa de Vriesa. Zaledwie minutę później było już 5:0. Po podaniu Luisa Suareza, hat-tricka skompletował Messi.
Urugwajczyk także zdołał wpisać się na listę strzelców. Na kwadrans przed końcem meczu wykorzystał precyzyjne zagranie Neymara i mocnym strzałem z najbliższej odległości powiększył prowadzenie Barcelony.
Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać. W 88. minucie po strzale Messiego zza pola karnego piłka trafiła w słupek, ale minutę później Katalończycy strzelili siódmego gola. Tym razem Argentyńczyk asystował, a akcję wykończył Suarez, pieczętującym tym samym wysokie zwycięstwo Barcelony.

FC Barcelona – Celtic FC 7:0 (2:0)
1:0 – 3′ – Leo Messi
2:0 – 27′ – Leo Messi
3:0 – 50′ – Neymar
4:0 – 59′ – Andres Iniesta
5:0 – 60′ – Leo Messi
6:0 – 75′ – Luis Suarez
7:0 – 89′ – Luis Suarez