

Krychowiak wciąż bez zwycięstwa w barwach PSG. Remis na Parc des Princes
W meczu 1.kolejki Ligi Mistrzów zmierzyły się dwa zespoły z grupy A - Paris Saint-Germain oraz Arsenal Londyn. W pierwszej jedenastce gospodarzy zobaczyliśmy Grzegorza Krychowiaka.
Spotkanie rozgrywane na Parc des Princes znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy którzy już po minucie prowadzili 1:0 po golu Edinsona Cavaniego. Po szybkiej akcji Aurier dośrodkował z prawego skrzydła do niekrytego Urugwajczyka, a ten głową skierował piłkę do siatki.
Kilka minut później znów zapachniało golem dla PSG. Angel di Maria efektownie podał w pole karne do Rabiota, ale strzał tego drugiego z ostrego kąta w ostatniej chwili zablokował Laurent Koscielny.
Zatrważająco wyglądał ofensywny dorobek Arsenalu. Goście po godzinie gry nie oddali jeszcze celnego strzału. Gospodarze nie forsowali tempa, z drugiej strony zaskakująco łatwo rozbijają wszelkie akcje Arsenalu.
Dwie wyśmienite okazje na przestrzeni minuty zmarnowali piłkarze PSG. Najpierw Aurier w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Ospiną a chwilę później bramkarz Arsenalu obronił strzał z bliska Cavaniego i po 70 minutach rywalizacji wciąż gospodarze prowadzili 1:0.
77 minuta rywalizacji przyniosła nam gola wyrównującego w tym spotkaniu. Alphonse Areola odbił piłkę przed siebie po potężnym strzale Iwobiego, do piłki doszedł Alexis Sanchez który z 14 metrów umieścił piłkę w siatce.
Spotkanie mimo iż zbliżało się do końca nabrało rumieńców. Najpierw Cavani przegrał pojedynek sam na sam z Ospiną a po chwili po drugiej stronie boiska jego vis a vis obronił płaskie uderzenie Iwobiego.
Zagotowało się pod koniec spotkania w obu zespołach. W 93 minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wylecieli Oliver Giroud oraz Marco Verratti którzy wdali się między sobą w przepychankę.
Spotkanie na Parc des Princes zakończyło się wynikiem 1:1. Cieszy występ w pierwszej jedenastce Grzegorza Krychowiaka który na boisku przebywał do 79 minuty.
Paris Saint-Germain
Areola - Aurier (84' Meunier), T.Silva, Marquinhos, Maxwell - Verratti, Rabiot (74' Thiago Motta), Krychowiak (79' Pastore) - Matuidi, Cavani, Di Maria
Arsenal Londyn
Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Coquelin (71' Xhaka), Cazorla - Iwobi, Ozil (85' Elneny), Oxlade-Chamberlain (63' Giroud) - Sanchez
-
AktualnościHarry Maguire: Michael Carrick odpowiada za przełom, Manchester United pewny miejsca w Lidze MistrzówNowacki / 28 kwietnia 2026, 13:11
-


AktualnościVan Dijk: Mohamed Salah może nie zagrać już więcej dla Liverpoolu, ale otrzyma stosowne pożegnanieNowacki / 28 kwietnia 2026, 12:33
-


AktualnościLazio i Udinese zremisowały 3:3 na Olimpico – spektakularne gole i dramatyczne zakończenieNowacki / 28 kwietnia 2026, 12:02
-


AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na mecz Manchester United - Brentford (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:03
-

AktualnościLazio Rzym - Udinese Calcio wyjściowe składy na spotkanie. Znamy podstawowe jedenastki (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:01
-

AktualnościEspanyol - Levante wyjściowe jedenastki. Znamy ustawienia obu drużyn (27.04.2026)Nowacki / 27 kwietnia 2026, 20:01

































