theguardian.com

Liverpool planuje zimą zadbać o wzmocnienie pozycji napastnika. Głównym celem The Reds będzie gwiazda Celticu Glasgow Moussa Dembélé.

20-letni napastnik przebojem wdarł się do piłkarskiego świata, a jego znakomita gra uczyniła z niego łakomy, transferowy kąsek. Dembélé w 27 występach w tym sezonie zanotował już 17 trafień i z pewnością na tym nie poprzestanie. Pytanie tylko czy nadal będzie robił to w barwach mistrza Szkocji czy spróbuje swoich sił w Premier League.

Młodzieżowy reprezentant Francji znalazł się bowiem na celowniku Liverpoolu, który jest gotowy wydać na niego zimą ok. 20 mln funtów. Menedżerowi The Reds Jürgenowi Kloppowi bardzo zależy na szybkim pozyskaniu młodego gracza, zanim zgłoszą się inne kluby i jego cena znacznie wywinduje w górę. Dembélé miał już okazję posmakować angielskiego futbolu. W latach 2012-2016 grał najpierw dla młodzieżowej drużyny Fulham, zaś później dane mu było występować w barwach pierwszego zespołu. Francuz znaczną większość spotkań rozegrał w Championship, ale ma na koncie również dwa występy w Premier League. Teraz, w przypadku przenosin na Anfield, mógłby liczyć na większą liczbę występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *