Liverpool lepszy od Newcastle na St. James’Park!

Liverpool pokonał na wyjeździe Newcastle w meczu inauguracyjnym 35. kolejkę Premier League po bramce Naby’ego Keity.

Podopieczni Jurgena Kloppa do dzisiejszego meczu podchodzili po środowym zwycięstwie nad Villarrealem w półfinale Ligi Mistrzów. Niemiecki trener w porównaniu z tamtym meczem przeprowadził aż pięć zmian. Na ławce zasiedli: Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Fabinho, Thiago oraz najlepszy strzelec The Reds – Mohamed Salah. W ich miejsce od pierwszej minuty na boisku zameldowali się: Joe Gomez, Joel Matip, James Milner, Naby Keita oraz Diogo Jota.

W spotkaniu wicelidera Premier League z 9 drużyną tabeli przez cały okres gry było widać zdecydowaną przewagę drużyny bijącej się o mistrzostwo kraju.

Dominacją na boisku nie przełożyła się jednak znacząco na końcowy wynik meczu. Jedyną bramkę dla The Reds zdobył Naby Keita. Reprezentant Gwinei wykorzystał podanie Diogo Joty i pokonał Martina Dubravkę.

W 39. minucie spotkania piłkę w bramce Liverpoolu zdołał umieścić Miguel Almiron, jednak gol nie został uznany z powodu sygnalizacji przez sędziego liniowego, pozycji spalonej.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Jedyną dobrą okazję do zdobycia bramki miał Diogo Jota, lecz jego starania zostały udaremnione przez bramkarza gospodarzy.

Dzięki dzisiejszej wygranej drużyna Jurgena Kloppa awansowała na pozycje lidera Premier League. Pozostanie tam przynajmniej do godziny 20:30, gdyż już dziś o 18:30 zespół Manchesteru City podejmuję Leeds United.