Lille jest gotów oddać Boubakary’ego Soumare już zimą

Boubakary Soumare

fot. unitedinfocus.com

LOSC Lille jest gotów podjąć rozmowy w sprawie sprzedaży Boubakary Soumare. 20-letnim pomocnikiem jest zainteresowane kilka wielkich marek.

Boubakary Soumare to wychowanek Paris Saint-Germain, ale dopiero w Lille wypłynął na szerokie wody. 20-letni defensywny pomocnik ma rozegrane 17 meczów w Ligue 1 oraz komplet spotkań w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tym sezonie młodzieżowy reprezentant Francji nie wpisał się do protokołu ani jako strzelec, ani jako asystent, ale nie należy to do jego zadań na boisku. Soumare zazwyczaj zgarnia pozytywne noty i nic dziwnego, że perspektywicznym zawodnikiem zaczęły się interesować większe kluby.

Według francuskiego L’Équipe Soumarę na liście życzeń ma Real Madryt, Napoli czy Valencia. Wszystkie te drużyny miało już kontaktować się klubem, jak i zawodnikiem, ale marzeniem 20-latka jest gra w Premier League. Na szczęście dla niego jest również zainteresowanie z Wysp. Pierwszą opcją jest Manchester United, który w Soumare widzi zastępce Paula Pogby w razie jego opuszczenia Old Trafford, a sam pomocnik Lille jest pozytywnie nastawiony do przejścia do Manchesteru. Drugą opcją jest Tottenham, który czeka na odpowiedź ze strony piłkarza. Kartą przetargową dla klubu z Londynu jest to, że Joao Sacramento oraz Nuno Santos ze sztabu Jose Mourinho, jeszcze niedawno pracowali w Lille. Dodatkowo dyrektor sportowy 4. drużyny Ligue 1 – Luis Campos, jest w dobrych relacjach ze Special One i gdy ten przechodził do Tottenhamu mówiło się, że Campos miał propozycję zostania dyrektorem sportowym w Spurs.

Jednak mimo wszystko najważniejsze jest zdanie klubu Soumare. Lille nie zamierza spoglądać na oferty poniżej 50 milionów euro (Transfermarkt wycenia go na 22 miliony). Według L’Équipe najchętniej oddaliby 20-latka na Tottenham Hotspur Stadium.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *