Barcelona może sprzedać zimą kilku graczy!

Ivan Rakitić

Fot. skysports.com

Do otwarcia zimowego okna transferowego pozostało niewiele czasu. Mimo zapewnień szkoleniowca Dumy Kataloni, że żaden zawodnik nie opuści klubu, kilku z nich może odjeść.

– Transfery są częścią zwykłych przychodów klubu. Te kwoty powinny być stałą częścią naszej aktywności. Chcemy być konkurencyjni, mieć najlepszych piłkarzy, ważne jest również, żeby zawodnicy, którzy nie mają szans na grę, otrzymali szansę na godne odejście, oraz żeby miało to pozytywne strony dla klubu – zapewnił menedżer generalny klubu Òscar Grau.

Według doniesień mediów klub może opuścić czterech graczy. Wśród nich są: Jean-Clair Todibo, Ivan Rakitić, Carles Aleñá oraz Arturo Vidal.

Najwięcej zainteresowanie wzbudza Todibo, ponieważ wiele się mówi o tym, że młody Francuz miały trafić do Manchesteru United, AC Milan, czy Bayeru Leverkusen.

Środkowy obrońca nie dostaje wiele minut od obecnego szkoleniowca Blaugrany, dlatego chciałby zmienić klub. Władze Barcelony zgodziłyby się na wypożyczenie z możliwością wykupu zawodnika.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Carlesa Aleñi, który niedawno wyraził chęć odejścia na wypożyczenie do innego klubu. Do tej pory zainteresowanie usługami wychowanka Dumy Katalonii wyraziły Getafe i Betis. Według Sport plany młodego pomocnika Barcelony mogły się zmienić. Wszystko to za sprawą otrzymanych minut na boisku od Ernesto Valverde.

Sport widzi jeszcze dwóch kandydatów do odejścia z klubu. Są nimi Ivan Rakitić oraz Arturo Vidal. Piłkarzami zainteresowane są głównie włoskie kluby, jednak do tej pory w sprawie żadnego z powyższych piłkarzy nie otrzymano konkretnych ofert.

Źródło: Sport, fcbarca.com (wypowiedź Grau)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *