Ligue 1: Podsumowanie dwóch meczów. Niespodzianka w Caen!

Za nami pierwsze dwa spotkania 23 kolejki francuskiej Ligue 1. W pierwszym spotkaniu beniaminek z Caen sprawił ogromną niespodziankę wygrywając z Saint-Etienne 1:0 i opuścił strefę spadkową. W drugim meczu Bordeaux podejmował niżej plasowany Guingamp. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Zwycięstwo piłkarzy Caen nie jest dziełem przypadku. Dzięki wygranej nad Les Verts beniaminek z północy Francji zapisał na swoim koncie trzecie zwycięstwo z rzędu (!). Wcześniej rozprawili się z wyżej notowanym Reims i Stade Rennes (w obu przypadkach 4:1). Nikt chyba nie spodziewał się, że spotkanie to dostarczy tak wielu emocji. Od samego początku kibice byli rozpieszczani dobrymi akcjami ofensywnymi po obu stronach. W 41 minucie fani Caen oszaleli z radości, bo ich piłkarze otworzyli wynik spotkania. Nicolas Seube przejął futbolówkę i odegrał ją do Juliana Fereta. Ten przedarł się środkiem i huknął z szesnastego metra nie dając golkiperowi żadnych szans.

Po zmianie stron zawodnicy nie spuścili z gazu i dalej mogliśmy być świadkami ataków na jedną jak i na drugą bramkę. Gościom jednak zabrakło czasu na wyrównanie i ostatecznie wyjeżdżają z Caen bez punktów. Beniaminek może świętować, bo ich piękna passa trwa  w najlepsze. Z kolei dla podopiecznych Christophe’a Galtiera była to trzecia porażka z rzędu.

Spotkanie pomiędzy Bordeaux a Guingamp zakończyło się podziałem punktów. Faworyzowani gospodarze od początku mieli problem z przyjezdnymi, bo to właśnie goście wyszli na prowadzenie w 28 minucie. Pięknym strzałem z półwoleja popisał się Claudio Beauvue i otworzył wynik spotkania. Gospodarze rozdrażnieni wynikiem zaczęli odważniej atakować bramkę Jonasa Lossiego, ale w pierwszej połowie nie udało się go pokonać.

Druga odsłona to kolejna dawka ataków ze strony Girondins. Na bramkę czekaliśmy 10 minut od gwizdka ogłaszającego początek drugiej połowy. Maxime Poundje strzałem z około 20 metrów pokonał bramkarza EA Guingamp i wyrównał wynik spotkania. Piłkarze obu drużyn nie zawiedli i mieliśmy na prawdę dobre spotkanie na Stade Chaban-Delmas. W 74 minucie z boiska wyleciał Jaroslav Plasil i utrudnił Bordeaux pogoń za pełną pulą punktów. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem i obie ekipy powinny być zadowolone.

Caen – Saint-Etienne 1:0 (1:0)

Girondins Bordeaux – EA Guingamp 1:1 (0:1)