BPL: Aston Villa rozgromiona przez “Kanonierów”

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 23 kolejki angielskiej Barclays Premier League Arsenal Londyn rozgromił przed własną publicznością zespół Aston Villi aż 5:0. Po dzisiejszej wygranej podopieczni Arsene Wengera powrócili na 5 pozycję i mają w swoim dorobku 42 punkty.

Do przerwy “Kanonierzy” prowadzili tylko 1:0 po bramce Oliviera Giroud, jednak w drugiej połowie worek z bramki otworzył Mesut Ozil, strzelając swoją drugą w Premier League i zarazem drugą w starciu z “The Villans”. Po Niemcu do siatki gości z Villa Park trafiali również Theo Walcott, który zdobył swojego pierwszego gola w lidze od 1 stycznia 2014 roku, Santi Cazorla z rzutu karnego oraz 18-letni Hector Bellerin. Aston Villa na swojego pierwszego gola w lidze i pierwsze ligowe zwycięstwo w 2015 roku będzie musiała jeszcze poczekać.

Arsenal – Aston Villa (5:0) – 01.02.2015 (14:30)
Gol 8′ O.Giroud (1:0)
Gol 56′ M.Ozil (2:0)
Gol 63′ T.Walcott (3:0)
Gol 75′ S.Cazorla (4:0) (k.)
Gol 90+2′ H.Bellerin (5:0)