Za nami jedenasta seria spotkań Ligue 1. Paris Saint Germain pewnie zmierza po obronę tytułu Mistrza Francji i ma już siedem punktów przewagi nad drugim beniaminkiem Angers. Toulousa nie wygrała już dziesiątego meczu z rzędu, tym razem katem był Lyon. Niespodzianką zakończył się natomiast mecz Ajaccio z Niceą. Beniaminek pokonał rywala 3:1 i awansował z ostatniego na przedostatnie miejsce w tabeli.

Piątek 23.10.2015

Jedenasta seria spotkań zaczęła się od spotkania Caen z Nantes. Kanarki przerwały serię trzech zwycięstw gospodarzy i zwyciężyli na Stade Michel d’Ornano 2:0. Obecnie Caen zajmuje trzecie miejsce i traci osiem punktów do PSG. W drugim piątkowym meczu Lyon pokonał Toulosue 3:0. Jest to już dziesiąty mecz ekipy z Tuluzy bez zwycięstwa.

Sobota 24.10.2015

Pierwszy sobotni mecz miał polski akcent. Kamil Grosicki zdobył bramkę w meczu 11. kolejki Ligue 1, tym samym zapewniając Rennes, remis w derbowym meczu z Lorient. Jest to drugi gol Polaka z rzędu, bowiem w poprzedniej kolejce strzelił jedyną bramkę dla swojego klubu w przegranym spotkaniu 1:4 z Niceą. Grosicki zdobył bramkę w 68 minucie meczu, decydując się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie spotkania. Ze strefy spadkowej uciekło nieco Montpellier, dzięki wygranej z Bastią 2:0.  Niespodzianką zakończył się natomiast mecz Ajaccio z Niceą. Beniaminek pokonał rywala 3:1 i awansował z ostatniego na przedostatnie miejsce w tabeli. Na zakończenie soboty Angers zremisowało bezbramkowo z Guingamp.

Niedziela 25.10.2015

W niedzielę Marsylia przewała serię bez wygranej, pokonując na wyjeździe Lille 1:2. . Gole dla gości strzelali Batshuayi i Alessandrini. Skromne zwycięstwo zanotowało Bordeaux, pokonując Ajaccio 1:0. Beniaminek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Paris Saint Germain pewnie zmierza po obronę tytułu Mistrza Francji i ma już siedem punktów przewagi nad drugim beniaminkiem Angers. Bramki dla Mistrza zdobyli Kurzawa, Cavani, Ibra i Lucas. AS Monaco pokonało Reims 1:0, wynik ustalił już w jedenastej minucie Silva.

Lille OSC – Olympique Marsylia 1:2
0:1 Batshuayi 37′
0:2 Alessandrini 56′
1:2 Corchia 71′

Girondins Bordeaux – Troyes AC 1:0